Planeta Mądrości (bajka pomagająca radzić sobie ze złością)

Okładka książki Planeta Mądrości (bajka pomagająca radzić sobie ze złością) Kasia Kowalska-Bębas, Jowita Wowczak
Okładka książki Planeta Mądrości (bajka pomagająca radzić sobie ze złością)
Kasia Kowalska-BębasJowita Wowczak Wydawnictwo: Book Ojciec literatura dziecięca
42 str. 42 min.
literatura dziecięca
Book Ojciec
2020-01-01
2020-01-01
42 min.
rodzicielstwo dla dzieci poradnik emocje stres

Okładka książki Planeta Uważności (wiedza o mózgu, emocjach i stresie) Kasia Kowalska-Bębas, Jowita Wowczak
Planeta Uważno... Kasia Kowalska-Bęba...

Okładka książki Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych nieudomowionych sąsiadów Diana Karpowicz, Dorota Suwalska
Zwierzęta mias... Diana Karpowicz, Do...
Okładka książki Pola na plaży Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola na plaży Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Staś Pętelka. Ferie w lesie Agata Łuksza, Barbara Supeł
Staś Pętelka. ... Agata Łuksza, Barba...

Wiedza o mózgu, emocjach i
stresie

Mamy tu przepiękną książkę, w dużej twardej oprawie z wieloma barwnymi ilustracjami.

Mądrość jest tu przedstawiona jako jedna z planet. Ważne nauki połączone z fascynującymi przygodami, co może zaciekawić czytelników

Właśnie dzięki tej historii dowiadujemy się jak radzić sobie z emocjami, szczególnie tymi trudnymi oraz stresem. Jak uspokoić swoje myśli gdy już coś zaczyna nam martwić i jak czuć się bezpiecznym. Jak zabrać o się je, tak żeby być miłym i dla siebie i dla innych.

Wbrew pozorom to wszystko nie są łatwe zagadnienia, ale za to bardzo ważne zarówno dla dzieci w każdym wieku jak i dla dorosłych. Dlatego warto razem czytać tę książki i wyciągać z nich naukę.
Jest to bardzo wartościowe, a przy tym ciekawe.

Wiedza o mózgu, emocjach i
stresie

Powstaje coraz więcej publikacji w nurcie mindfulness dla dzieci. Dlaczego to takie ważne? Świadomość tego, co dzieje się z naszym ciałem, umysłem pomaga nam panować nad emocjami i je zrozumieć, ułatwia w przezwyciężaniu stresu, na który narażony jest każdy z nas, w tym również dzieci.

Kajo to siedmioletni chłopiec, lubiący zabawy z kolegami, czytanie książek, spędzanie czasu z rodziną. Kajo bardzo lubi chodzić do szkoły, ale jak to wiadomo, czasami zdarzają się różne nieprzewidywalne sytuacje, które są źródłem złości, frustracji. Ta złość powoduje, że nasz bohater ląduje na nieznanej sobie planecie... Poznaje tam Mądrego Króla i jego dwór, Stresowca, Ufostrażników. Czy Kajo poradzi sobie z emocjami? Jaką wiedzę zdobędzie na swój temat? Zachęcam gorąco do przeczytania.

Książka ma dla mnie, jako nauczyciela, bardzo dużą wartość edukacyjną i wychowawczą. Publikacja dzieli się na dwie części: dla dziecka i dla rodzica.

W części dla dziecka znajdziemy historię Kaja. Opowieść jest napisana bardzo przyjemnym językiem, jest ciekawa i z pewnością spodoba się dziecku. Ponadto opowiadanie jest uniwersalne, bo któż czasami nie jest zły lub zestresowany... Każde dziecko może utożsamić się z bohaterem. Do czytania zachęcają też ilustracje (autorka: Patrycja Kaczmarek).

W części dla rodzica znajdziecie podstawowe informacje na temat funkcjonowania mózgu. Ponadto w książce znajduje się ilustracja, która ułatwi zrozumienie i przełożenie poszczególnych bohaterów opowieści na konkretne struktury w mózgu i ich funkcje.

Dodatkowo w tej części znajdują się porady:
👉 Jak pomóc dziecku, które przeżywa stres?
👉Działania profilaktyczne w walce z dziecięcym stresem.

Bardzo podoba mi się to, że autorki umieściły w publikacji kilka zabaw ćwiczących uważność, zmysły i umysł. Szczególnie spodobała mi się zabawa w "Uważne zmysły".

Polecam!

Więcej rozważań i zdjęć książki na moim blogu: https://bluefingersbywiola.blogspot.com/2022/07/o-uwaznosci-w-edukacji-czyli-planeta.html

Kajo to fajny i mądry chłopiec, wesoły, żywiołowy i ciekawy świata. Czasem jednak, kiedy górę biorą nad nim emocje, zmienia się nie do poznania, nawet dla samego siebie.

"Planeta Mądrości" opowiada o podróży wściekłego chłopca na planetę, nad którą okropny Stresowiec przejął rządy i sprawił, że wszyscy mieszkańcy są nieszczęśliwi. Razem z Mądrym Królem oraz jego Dworem, Kajo pomaga zaprowadzić porządek i równowagę na planecie. Jednocześnie dowiaduje się jak działa stres i jak można sobie z nim poradzić.

"Planeta Mądrości" i "Planeta Uważności" to także książki dla rodziców. Obie pozycje na końcu zawierają praktyczne porady jak wspierać dziecko w procesie oswajania własnych emocji. Znajdziemy tam przydatne informacje o tym jak funkcjonuje mózg oraz przykładowe ćwiczenia, które możemy wykonywać wspólnie z dziećmi.

To bardzo wartościowe lektury, które świetnie obrazują działanie emocji i dają mnóstwo wsparcia i akceptacji. Polecam!

• Rodzicielstwo
  • Dzidzior
  • Jagodowe
  • Książki dzieci
  • Insta polecajki

Dodaj cytat z książki Planeta Mądrości (bajka pomagająca radzić sobie ze złością)