Kościół w czasach wolności 1989-1999

Wydawnictwo: Znak
83-7006-902-9
religia
Snoopy

Poszerzona i zaktualizowana wersja książki, której pierwsze wydanie w 1995 wywołało szeroką dyskusję i która do dzisiaj pozostaje najważniejszym opisem przemian polskiego Kościoła po upadku PRL-u. Autor zestawia fakty, analizuje racje zwolenników i przeciwników obecności Kościoła w życiu społecznym i politycznym, dochodząc do zaskakującego wniosku, że religia jest w naszym kraju głównym gwarantem trwałości demokracji, ta zaś jest dla Kościoła szansą na pogłebienie religijności Polaków.

eubz | 2016-09-11
Antoni Leśniak | 2012-08-25