Okładka książki Niewidzialne światło: Z abp. Józefem Życińskim rozmawiają Dorota Zańko i Jarosław Gowin Jarosław Gowin, Dorota Zańko, Józef Życiński
Jarosław GowinDorota Zańko Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak
1998-01-01
1998-01-01
religia Kościół Polska społeczeństwo filozofia

Okładka książki Przekonać Pana Boga: Z ks. Józefem Tischnerem rozmawiają Dorota Zańko i Jarosław Gowin Jarosław Gowin, Józef Tischner, Dorota Zańko
Przekonać Pana... Jarosław Gowin, Józ...

Bardzo ciekawy wywiad

Bardzo ciekawy wywiad

Wywiad rzeka z księdzem biskupem nie jest może literacką ucztą, ale pokazuje, że w Kościele Katolickim są (byli) duchowni, którzy podchodzą do rzeczywistości w sposób niezwykły. Niezwykły, czyli jaki? Otóż oparty na sokratejskim umiłowaniu prawdy i krytycznej metodzie poznania. Ktoś mógłby powiedzieć, że takie cechy nie mogą opisywać katolickiego hierarchy, jednak w przypadku bp Życińskiego byłaby to opinia niezgodna z prawdą. W książce pojawiają się też ciekawe wątki z okresu PRLu oraz lat 90. XX wieku. Warto poczytać, książka może pełnić funkcję "odtrutki" na stereotypowy pogląd o KK, wirze i Bogu.

• Biografie, autobiografie, pamiętniki, wspomnienia, dzienniki, memuary, wywiady, listy, felietony
  • Poukładane
  • Chrześcijaństwo
  • Gorąca półka nr 3 (Rel)
  • Filozofia, religia, kultura
  • Biografie, wspomnienia