Mali WIELCY. Stephen Hawking

Okładka książki Mali WIELCY. Stephen Hawking Matt Hunt, Maria Isabel Sanchez Vegara
Okładka książki Mali WIELCY. Stephen Hawking
Matt HuntMaria Isabel Sanchez Vegara Wydawnictwo: Smart Books Seria: Mali WIELCY biografia, autobiografia, pamiętnik
32 str. 32 min.
Mali WIELCY
Little People, BIG DREAMS. Stephen Hawking
Smart Books
2020-09-30
2020-09-30
32 min.
Julia Tokarczyk

Okładka książki Mali WIELCY. Pablo Picasso Teresa Bellon, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. P... Teresa Bellon, Mari...
Okładka książki Mali WIELCY. Neil Armstrong Christophe Jacques, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. N... Christophe Jacques,...
Okładka książki Mali WIELCY. Królowa Elżbieta Melissa Lee Johnson, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. K... Melissa Lee Johnson...

To był astronom, który odkrył, że czarna dziura wcale nie jest taka czarna.
Mimo, że był bardzo chory i lekarze powiedzieli mu, że będzie bardzo krótko żył, to on się nie poddał i żył bardzo długo. Do końca życia prowadził badania i wykłady, mimo że nie mógł mówić i posługiwał się syntezatorem mowy.
Ta historia pokazuje, że nie można się poddawać.

Michał lat 10

To był astronom, który odkrył, że czarna dziura wcale nie jest taka czarna.
Ta historia pokazuje, że nie można się poddawać.

Michał lat 10

Bardzo lubię książki z tej serii i moje dzieci też. Czasami wydają się trochę za krótkie ale to nie szkodzi. |Często do nich wracamy. Fajnie ilustrowane, przekazują najważniejsze fakty z życia znanych ludzi. Pokazują prawdziwy świat! Warto czytać maluchowi nawet w wieku przedszkolnym!

Kolejna książka z serii Mali Wielcy napisana z myślą z najmłodszych czytelnikach. W przypadku biografii wielkiego fizyka tym bardziej warta polecenia :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Książka wydmuszka. Prawie zero treści - może zainteresuje dwulatka, ale jakiego dwulatka interesuje Hawking? Dla starszych dzieci zero wartościowych informacji. Słaby styl pisania. Masakra. Książka pod instragram, żeby zrobić ładne zdjęcie, że dziecko czyta o wielkich naukowcach.

Świetnie przedstawiona postać Stephena Hawkinga. Bogato ilustrowana ksiażeczka idealnie nadaje się na prezent dla dziecka.

Idealna książeczka dla dzieci, pięknie wydana, z dopracowanymi ilustracjami, a jednocześnie ucząca. Świetnie sprawdzi się np na zbliżający się dzień dziecka.
Jednak za tę cenę, oczekiwałoby się lektury troszkę dłuższej niż na 3 minuty czytania.

Książeczka z serii "Mali Wielcy", tym razem przybliżająca dzieciom postać Stephena Hawkinga, który mimo choroby, która go dopadła na studiach, nie poddał się, tylko nadal zajmował się swoją pasją, jaką był kosmos i czarne dziury. Mimo swej niepełnosprawności założył rodzinę i potrafił być szczęśliwy. Książka mówi też dzieciom, że nie trzeba być w szkole prymusem, ale ważne jest by mieć swoje zainteresowania i za nimi podążać.

Cytat:
✒"Jakkolwiek trudne może wydawać Ci się życie, zawsze jest coś, co możesz zrobić, żeby odnieść sukces."

Super książka, czekam na więcej z tej serii.

Super książka, czekam na więcej z tej serii.

Biografia jednego z najważniejszych naukowców XIX w. opisana idealnie dla dzieci. Książka ta idealnie nadaję się aby zachodzić do poznania historii życia oraz twórczości Stephen Hawking.
Książka uroczo wydana poprze ilustrację oraz krótki tekst, pokazujące drogę od dziecka do wybitnego fizyka.
Na ostatnich dwóch stronach mamy krótką ale pełniejszą biografię ze zdjęciami bohatera.

• Dla dzieci
  • Dziecięce