1000 wzorów rysunków do bullet journal

poradniki
Publicat
2020-08-12
2020-08-12

Świetna basa pomysłów na rysunki do bujo! Każda strona ma w tle kropki, co ułatwia przerysowanie obrazków. Rysunki pogrupowane są tematycznie. W książce są także propozycje kilku czcionek, linii, wianuszków ozdobnych - mega sprawdza mi się przy tworzeniu bujo.

No ta z serii jest zdecydowanie lepsza! ❤️ Helen Colebrook i jej "1000 wzorów rysunków do Bullet journal" to zbiór przeróżnych wzorów, doodli przydatnych do rozpisywania swojego BuJo. W przeciwieństwie do poprzedniej książki tej autorki, tu mamy tylko obrazki (a nie gotowe strony),które bez problemu każdy dopasuje do swojego stylu prowadzenia planera. Dla mnie bomba! 🔥

No ta z serii jest zdecydowanie lepsza! ❤️ Helen Colebrook i jej "1000 wzorów rysunków do Bullet journal" to zbiór przeróżnych wzorów, doodli przydatnych do rozpisywania swojego BuJo. W przeciwieństwie do poprzedniej książki tej autorki, tu mamy tylko obrazki (a nie gotowe strony),które bez problemu każdy dopasuje do swojego stylu prowadzenia planera. Dla mnie bomba!...

Nawet jeśli wydaje Ci się, że zupełnie nie potrafisz rysować i nie ma w tym nic pasjonującego - ta książka może sprawić, iż odkryjesz, że się myliłaś/eś, polecam

Lubicie organizować sobie czas? Wypisywać cele, a także śledzić progres w ich kwestii? Utrwalać myśli, wydarzenia i pragnienia na papierze? Poszukujecie użytecznego zajęcia, pozwalającego nie tylko ćwiczyć systematyczność, ale również czerpać z pokładów kreatywności? Jeśli odpowiedzieliście na którekolwiek z tych pytań pozytywnie, być może powinniście rozważyć prowadzenie bullet journal.

Jak wyjaśnia Wydawnictwo Publicat, bullet journal (BuJo) to planer, kalendarz i notes z elementami dziennika. Jako że może stać się czymkolwiek zapragniecie by się stał, bullet journal to świetna alternatywa dla tych, którzy czują się nieco ograniczeni przez zwykłe planery czy kalendarze. Poza tym, daje on możliwość bazgrolenia, rysowania, dekorowania i poszukiwania własnego stylu w kwestii artystycznego ozdabiania, przez co wydaje się po prostu atrakcyjniejszą opcją niż "typowe" dzienniki.

Książka Helen Colebrook nie tylko wprowadza w proces używania i tworzenia bullet journal, podając kilka przykładów wykorzystania takiego dziennika, ale też w pewien sposób prezentuje nieograniczone możliwości prowadzenia BuJo. Autorka pisze o całym doświadczeniu w tak atrakcyjny sposób, że aż chce się samemu spróbować. Dobre jest też to, że pani Colebrook dość realistycznie podeszła do idei bullet journal wiedząc, że nie wszyscy lubią lub potrafią rysować.

Biblioteka wzorów w tej pozycji, to kopalnia prześlicznych kształtów, liter i grafik. Dzięki nim, a także dołączonym ćwiczeniom, myślę, że nawet osoby do tej pory nieradzące sobie z rysowaniem, będą w stanie wyrobić sobie swój styl i stworzyć coś ładnego. Nie brakuje tu dymków, kwiatów, serc, ikonek, ilustracji tematycznych (na przykład jesień, zima etc) i innych. Chętnego do prowadzenia BuJo ogranicza jedynie własna wyobraźnia, a nawet wtedy można powrócić do książki, by spróbować nowego kształtu czy motywu, lub poszukać więcej pomysłów, szkiców i koncepcji na internecie. Jako, że bullet journal to technika dość szybko rozpowszechniająca się na świecie, wzorów wam nie zabraknie.

"1000 wzorów rysunków do bullet journal" to naprawdę świetna pozycja, zwłaszcza dla początkujących, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z ideą prowadzenia BuJo. Ciekawskim uchyla drzwi do tego, pełnego estetyki, kolorów i różnorodnych kształtów konceptu, a dla zainteresowanych może stanowić bazę na rozpoczęcie/kontynuowanie przygody. Jeśli więc choć trochę intryguje was bullet journalizm, lub jeśli znacie kogoś, komu taka forma spędzania czasu i notowania przypadła by do gustu, serdecznie zachęcam do poznania/sprezentowania książki Helen Colebrook.

Zacznę od tego, żeby wytłumaczyć czym jest Bullet journal (w skrócie BuJo). Więc Bullet journal to po prostu planer, kalendarz i notes w elementami dziennika. Jedną z wielu jego zalet jest brak reguł. Siadasz przed pustym zeszytem, który z czasem zamieniasz w zapis swojego życia. To Ty decydujesz czy ma mieć on formę dzienną, tygodniową czy miesięczną.

Książka podzielona jest na 2 części. W pierwszej znajdziemy informacje techniczne o tym, po co w ogóle prowadzić BuJo, jakie przybory i materiały do jego tworzenia będą nam potrzebne. Natomiast w drugiej mamy już konkretne wzory, ozdobne ramki, rysunki, mandale, łapacze snów czy w końcu litery z dekoracjami.

Ta książka to pięknie wydany zbiór dla każdego. Zarówno dla doświadczonych w szkicowaniu i rysowaniu jak i dla tych którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę z BuJo. Dodam tylko, że jeśli macie w domu lub wśród znajomych nastolatkę to ta pozycja będzie świetnym prezentem. Zapytajcie tylko co to takiego BuJo, a z pewnością zasypie Was informacjami i filmikami instruktażowymi dostępnymi w Internecie. Mój egzemplarz przejęła starsza córka i już odbyło się kilka spotkań z przyjaciółkami z BuJo w roli głównej. Oczywiście nie obyło się bez zakupu specjalnego wykropkowanego zeszytu, cienkopisów czy brush pen-ów..

Książka podzielona...

Recenzja: https://neavecreations.com/recenzja-66/

książka Helen Colebrook „1000 wzorów do Bullet Journal” będzie świetną propozycją dla tych którzy chcieliby samodzielnie ozdobić swój notes, ale wydaje im się że nie mają do tego talentu.
Helen Colebrook też tak kiedyś myślała, a potem odkryła Bullet Journal i swoje zamiłowanie do planowania. Więcej pięknych insliracji od Helen znajdziecie na jej blogu: Journal with purpose

A co znajdziecie w książce Helen? Przede wszystkim książka jest podzielona na 2 części. W części pierwszej znajdziecie krótkie rady po co prowadzić taki dziennik, od czego zacząć, jakie mogą Wam się przydać narzędzia i materiały. Od siebie dodam, że jeśli chodzi o notesy staram się wspierać nasze polskie marki, dlatego działam w zeszytach Devangari. Mają mocne i białe kartki, dla mnie to spora odmiana po wielu latach w notesach Leuchtturm1917, więc jeszcze się przyzwyczajam. Z niedrogich zeszytów w kropki dobrej jakości polecam te z Flyingtigers. Cienkopisy wiem że są różne, więc to zależy od preferencji. Ja lubię te Faber Castell, Rystor, Sakury oraz niedawno cienkopisy kulkowe Pentel GreenPoint (też dostępne u Devangari). Z Brushpenów bardzo się lubię z Pentel Touch, Talensa (dość grube),a teraz testuję kilka kolorów Tombow Duo Abt.

W drugiej części znajdziemy konkrety - rysunki różnorakie, na każdej rozkładówce inny temat (poniżej tylko wybranych). Każdy rodzaj zawiera element do poćwiczenia, możemy też z powodzeniem je odrysować do własnego zeszytu. Pod konieć jest również kilka rozkładówek z krojami, jak się do nich zabrać i cały alfabet do skopiowania 😉

Mam nadzieję, że książka przypadnie Wam do gustu tak jak mi. Polecam ją nie tylko początkującym Bulletmaniakom, ale również tym doświadczonym. Książka została pięknie wydana, na ładnym matowym papierze (możemy po nim rysować ołówkiem).

Recenzja: https://neavecreations.com/recenzja-66/

Kiedy kalendarze i planery dostępne na rynku nie spełniają Twoich oczekiwań i zamiast zacząć planować to ciągle szukasz najlepszej dla siebie opcji, warto zastanowić się nad prowadzeniem bujo.
Dlaczego warto stworzyć bullet journal? Korzyści jest kilka, ale jedną z najważniejszych to brak jakichkolwiek ograniczeń. Tylko Ty decydujesz o układzie dnia, tygodnia czy miesiąca i możesz mieć możliwość śledzenia swoich postępów czy też dobrych nawyków. Opcji jest naprawdę mnóstwo i tylko od Ciebie zależy jaki ostateczny wygląd nadasz swoim zapiskom.
Zapewne zdarzyło Ci się natrafić w sieci na zdjęcia pięknie ozdobionych, kolorowych notesów i Twoją pierwszą myślą było: no ok, fajnie ale co z tego jak ja nie potrafię rysować. Nie przejmuj się ja również ale... wydawnictwo Publicat przygotowało coś specjalnie dla nas.
„1000 wzorów rysunków do bullet journal” to elementarz dla wszystkich, którzy chcą ozdobić swoje zapiski, ciekawymi grafikami. W książce można znaleźć bardzo proste obrazki na każdą okazję, ćwiczenia, kilka ciekawych czcionek oraz spis niezbędnych narzędzi.
Wszystkie szkice są posegregowane tematycznie, więc znalezienie czegokolwiek trwa dosłownie chwilkę.
Myślę, że książka jest świetną inspiracją i podpowiedzą jak można doskonale bawić się planując nawet najbardziej męczące zadania :).

• Rysunek
  • Chcę kupić