Instagram. Bez filtra.

Okładka książki Instagram. Bez filtra. Sarah Frier
Okładka książki Instagram. Bez filtra.
Sarah Frier Wydawnictwo: Feeria reportaż
reportaż
Feeria
2020-11-25
2020-11-25

Historia powstania, rozwoju i zmian jednego z najważniejszych mediów społecznościowych opisana przez dziennikarkę na bazie rozmów z pracownikami Insta, Fb i Twittera. Ciekawie opisane różnice w kulturach korpo i strategiach firm, z którymi Instagram miał jakąś relacje. Autorce udało się przekazać też coś z klimatu rozwoju mediów społecznościowych, reguł w nich panujących, sterowania emocjami użytkowników przez te firmy.

Zastanawialiście się kiedyś jakie było pierwsze opublikowane zdjęcie na Instagramie? Albo jak działa algorytm pokazywania postów? Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania znajdziecie właśnie w ,,Instagram bez filtra. Historia od środka" autorstwa Sarah Frier. Dzięki tej książce można zobaczyć jak od środka wygląda praca nad platformą stającą się częścią imperium Facebooka. Dostajemy historię powstania i rozwoju aplikacji od A do Z oraz jak radziła sobie z konkurencją i problemami, więc każdemu kto jest tego ciekaw polecam tę lekturę.

Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że ze względu na biznesowy język i szczegółowe opisy procesów, sytuacji czy okoliczności występujących w książce nie dla każdego jest to lekka lektura, ale mimo to warto po nią sięgnąć. 😊 /Wera

W związku z tym, że bardzo interesował mnie temat, książka mi się bardzo podobała. Przeczytałam ją błyskawicznie. W bardzo ciekawy sposób opisuje wydarzenia, fakty są okraszone personalnymi ciekawostkami o osobowościach twórców i ich stylu życia.

Bardzo ciekawa książka. Autorka opisuje początki powstania aplikacji poprzez jej rozwój po wykupieniu przez Facebook'a aż do momentu odejścia jego dwóch założycieli. Możemy prześledzić etapy rozwoju Instagrama i powody, dla których powstały pewne jego funkcje. Fascynująca była tutaj dla mnie analiza zmian, jakie zachodziły w społeczeństwie w odniesieniu do używania Instagrama oraz ich wpływ na funkcjonowanie aplikacji.

Aż dziwne, że przeszła tak niezauważona. Rzetelna, konkretna praca dziennikarska, z mnóstwem historii biznesowych "od wewnątrz", ponadto z dobrym wejrzeniem w kulturę Facebooka, a nadto napisana przyjaznym językiem.

Historia instagrama. I tyle. Troszkę wieje nudą ze względu na taki sprawozdawczy charakter. Lekko męcząca…

Ciekawa historia dotycząca zwłaszcza stosunków między Instagramem a FB. Myślałam, że książka bardziej poruszy wpływ Instagrama na społeczeństwo i problemy jakie spowodował. Niestety temu tematowi nie zostało poświęcone wiele miejsca. Mimo to książka warta uwagi.

Książka przedstawia początki Instagrama. Potem przechodzimy do przejęcia go przez Facebooka, a kończymy na rezygnacji założycieli z pracy. O czym jest ta książka? Trochę o działaniu mediów społecznościowych na ludzi, ich wpływie na wybory w Stanach, o zapędach Marka Zuckerberga, o myśleniu ludzi na wysokich szczeblach i ich zachowaniu, o konkurencji w postaci Snapchata i wiele innych rzeczy. Z książki nie dowiecie się wiele o tym jak zbudować dużą bazę followersów, co sugeruje tekst z tyłu okładki. Książka dała mi motywację do nauki programowania, także jestem zadowolony z tego wyboru.

Bardzo dobrze napisana książka. Pierwsze strony były o tyle trudne, że pojawiało się zbyt dużo nieznanych nazwisk i dalsze ich posługiwanie się wymagało kojarzenia sporej liczby osób. Historia Instagrama jest ciekawa i warta zapoznania. Dobrze przedstawione są też zagrożenia o możliwości wpływu na wiele spraw - np. wybory w Stanach, wpływ na nastolatków itd. Ciekawe jak rozwinie się FB i Instagram w najbliższych latach.

#833 - Instagram bez filtra - Sarah Frier - Wydawnictwo Feeria
#393/52/2021

Książka ma 432 strony. Swoją premierę miała dnia 25.11.2020 roku. Składa się ona z dwunastu rozdziałó, w których autorka odsłania przed nami tajemnice funkcjonowania Instagrama.

Z książki dowiecie się, jak Instagram zmienił nasze spojrzenie na rzeczywistość, na to jak funkcjonuje handel, turystyka, rozrywka, oraz usługi.

Jest to prawdziwy podręcznik dla osób, które korzystają z Instagrama dla przyjemności, ale także dla influencerów, czy agencji marketingowych.

Warto sięgnąć po tą książkę, jeśli lubisz korzystać z Instagrama.

#833 - Instagram bez filtra - Sarah Frier - Wydawnictwo Feeria
#393/52/2021

• Reportaż
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Instagram. Bez filtra.