Okładka książki Piotr Hercog. Ultrabiografia Jacek Antczak, Piotr Hercog
Piotr Hercog. ... Jacek Antczak, Piot...
Okładka książki Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo Alex Honnold, David Roberts
Samotność soli... Alex Honnold, David...
Okładka książki Ja, pustelnik. Autobiografia Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski
Ja, pustelnik.... Piotr Pustelnik, Pi...

Najmocniejsza część książki to zapiski uczestników wyprawy sprzed 40 lat. Styl autora i jego opis bieżącej wyprawy nieco ciężki. Zupełnie niezrozumiały fakt pominięcia w książce zapisków uczestników wyprawy dotyczących śmiertelnego wypadku jednego z himalaistów, to czyni tę książkę niekompletną.

Niesamowita, wciągająca, warta przeczytania

Niesamowita, wciągająca, warta przeczytania

Dzienniki Jerzego Pietrowicza oraz relacje innych uczestników pozwalają przenieść się w wydarzenia z lat '79. Pomyśleć tylko że wyprawę zorganizowali ludzie z małego Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego, przykład historii gdzie marzenia mają realną siłę sprawczą. Książka składa się z treści dzienników z wyprawy z 1979 która przeplata się ze wspomnieniami autora z trekkingu z 2019. Dodatkowo lekturę umilają barwne zdjęcia, które tylko wzmagają klimat gór wysokich. Przekaz rzetelny z ciekawymi szczegółami - jeśli kochacie góry, warto poznać ciekawą historię Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy na Annapurnę Południową. Polecam!

Czytając relację z wyprawy czułam się, jakbym stała gdzieś obok tych wydarzeń. Zdjęcia, oryginalne zapiski, to wszystko dodaje historii realności. Komentarze i opis wyprawy "śladami"- a także dodatkowe materiały (QR kody) też nadały temu głębi. Nam, obserwatorom różnego rodzaju wypraw nawet do głowy nie przyjdzie, z czym im uczestnikom przyszło się zmierzyć. Czytając tę książkę mogłam zapoznać się dokładniej z tamtą historią, ludźmi, środowiskiem. A także poczuć emocje związane z tym przedsięwzięciem- a to za sprawą autentyczności autora, czuć tutaj niezwykłą więź z Ojcem. Polecam pozycję tym, którzy chcą zgłębiać historię Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, a przy tym poczuć też emocje z nią związane.

Jestem pełna podziwu ile pracy włożyłes w to aby napisać tą książkę. Jest naprawdę świetna! Bogate fotografie i możliwość korzystania z QR kodów jeszcze bardziej przybliża czytelnika do gór i tych niesamowitych przeżyć.Dzięki Tobie Maćku również mogłam poznać lepiej Wujka i jego miłość do gór jestem Ci bardzo wdzięczna za to.
Dziękuję!!! 😀😀

Dziękuję!!! 😀😀

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Takiej książki jeszcze nie było. Historia polskich himalaistów w pigułce. Przepiękna oprawa, zdjęcia i do tego qrcody, dzięki którym możemy zobaczyć filmy z podróży autora do miejsca w którym nasi alpiniści zostawili swoje serce. Nigdy nie byłem w Himalajach ale dzięki tej książce wybrałem się w magiczną podróż. Bardzo polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca historia o ludziach z pasją, górach i rzeczach nie możliwych które stały się możliwe. Polecam każdemu miłośnikowi gór i nie tylko.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka gorąco polecam.

Świetna książka gorąco polecam.

Świetna książka , bardzo dobrze się czyta . Doskonałe połączenie przeszłości z teraźniejszością. Duży szacunek dla autora, który w takiej fajnej formie spełnił jedno z marzeń taty. Polecam gorąco nie tylko miłośnikom gór.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Treść w ciekawy sposób przeplata opis wyprawy sprzed lat i opis powtórzonej trasy przez autora. Ciekawe zdjęcia, na plus kody QR, czuć pasję i sentyment, wraz z ciekawym opisem.

• Chce mieć!
  • Tematyka górska
  • Moja biblioteka
  • GÓRY- przeczytać
  • Góry
  • Mam wersję papierową
  • Literatura górska

Maciej Jerzy Pietrowicz Śladami Uczestników pierwszej jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje - Annapurna South 1979 Zobacz więcej