Okładka książki Sekret grzecznego psa. Jak rozwiązać dziesięć najczęstszych problemów w wychowaniu pupila Marcin Konefał
Marcin Konefał Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2020-04-29
2014-01-01
9788366520400
literatura polska

Talent bez pracy nic nie znaczy

Nie. Nie-e. Za dużo teorii dominacji i metod awersyjnych. Takie praktyki mogą po prostu być szkodliwe. Książka raczej dla doświadczonych psiarzy, którzy wiedzą jak dozować i selekcjonować wiedzę z owej książki - absolutnie nie książka dla początkującego!

W książce jest pełno szkodliwych praktyk jak sugerowanie, żeby psa przyduszać, oblewać wodą, deptać. Jest w niej pełno nawiązań do teorii dominacji. Autor nie ma pojęcia o czym pisze i sam się w tym gubi. Raz pisze, że teoria dominacji jest zła, a za chwilę, że to super sprawa i jest fanem Cezara Millana. Nie! Ta książka nie powinna zostać wydana..

Ta książka nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Powinna zniknąć ze sklepowych półek. Teoria dominacji chyba już dawno została obalona. Książka pokazuje dużo przemocowych zachwiań i stawia na to zamiast na wspieranie psa. NIE NIE NIE! Współczuje wszystkim psom, których opiekunowie stosują się do rad dawanych w tej książce.

Sporo rzeczy jest dosyć oczywistych. Ale paru nowych rzeczy się dowiedziałam. Dla początkujących psiarzy może być dobra, chociaż autor jest wyraźnie zafascynowany teorią dominacji i pomija fakt, że obecnie ta teoria jest co najmniej kontrowersyjna. No i momentami styl jest trochę irytujący, można odnieść wrażenie, że autor uważa czytelnika za głupka, np. pouczając go, że pies to nie zabawka, tylko żywe stworzenie. No shit, Sherlock! Oczywiście nie brakuje ludzi, którzy traktują psy jak zabawki, ale obawiam się, że tacy ludzie nie czytają poradników na temat hodowli psów. No i mądrości, że nie należy brać psa, jak często nie ma cię w domu. Jasne, bo w schroniskowym boksie na pewno będzie mu lepiej! Ogólnie bez szału, są lepsze książki na ten temat.

W książce "Sekret grzecznego psa" znajduje się wiele intetesuajacych informacji na temat budowania prawidłowych relacji z psem. Ponadto przedstawiono najważniejsze zasady dotyczące wychowania czworonożnego przyjaciela. W poszczególnych rozdziałach poruszono wiele kwestii, np. skakania na ludzi, gryzienia, nadmiernej ekscytatcji. Żałuję, że nie miałam możliwości zapoznać się z tą książką, gdy wzięłam Boryska do siebie, mimo że z kilkoma informacjami absolutnie się nie zgadzam.

Książki nie polecam. Za dużo tutaj przestarzałej teorii dominacji, kar. Brak jest indywidualnego podejścia do psa. Autor niby chciał dobrze, ale nie wyszło...
Musztra, krótka smycz. Dobrze, że chociaż trochę wspomina o psich potrzebach oraz o komunikacji.

" [...] nie jest on zabawką dla dziecka, które sobie taki prezent zażyczyło. To żywe stworzenie, a jego zachowanie zależy w dużej mierze od nas samych.”, czyli jak wychować psa.

Jesteście właścicielami czworonożnego przyjaciela? Jeśli tak to Sekret grzecznego psa. Jak rozwiązać dziesięć najczęstszych problemów w wychowaniu pupila to książka właśnie dla was. Jest to poradnik, który na pewno nie jednemu z was pomoże przy wychowaniu psa.

Co zrobić, jeśli twój pies ciągnie na smyczy, skacze na ludzi, zachowuje się agresywnie lub – przeciwnie – lękliwie ucieka i nie reaguje na przywołania, brudzi w domu, przejawia nadmierną ekscytację na twój widok czy uporczywie szczeka?

Marcin Konefał, polski zaklinacz psów, dzieli się z czytelnikami wiedzą zdobytą w wyniku wieloletnich szkoleń, treningów i resocjalizacji psów różnych ras. W swojej książce podpowiada, jak zmienić perspektywę i spojrzeć na świat oczami ukochanego czworonoga. Dzięki jego wskazówkom nauczysz się dostrzegać prawdziwe potrzeby psa oraz wychowywać go zgodnie z jego naturą.

Nie nastawiajcie się, że po przeczytaniu tej książki nagle staniecie się guru w psich sprawach. Ta książka jest zbiorem porad i zasad, jakimi powinni kierować się właściciele psów, aby ich pupile nie sprawiały kłopotów. Marcin Konefał w swojej książce porusza najczęstsze problemy w wychowaniu psów tj. chodzenie na smyczy, skakanie na ludzi, gryzienie, niezwracanie uwagi na opiekuna, ucieczki, brudzenie w domu, nadmierna ekscytacja, uporczywe szczekanie, lękliwość oraz agresywność. Dowiecie się z niej także tego, jak rozpoznać dobrego szkoleniowca, czy też jaki wpływ ma pokarm na szybkość uczenia się.

Pies nie jest zabawką i przed zdecydowaniem się na posiadanie tego czworonożnego przyjaciela trzeba się głęboko zastanowić. Nie może to być jedynie prezent dla dziecka, które chciałoby mieć zwierzątko. Jest to wielka odpowiedzialność. Trzeba dbać o jego potrzeby, a nie pozostawiać samemu sobie. Dlatego, jeśli jeszcze nie macie psa, a chcielibyście, to polecam najpierw przeczytać tę książkę.

Marcin Konefał w jasny i prosty sposób opisuje problemy, starając się wytłumaczyć, w jaki sposób mamy sobie z nimi poradzić. Mimo 200 stron autorowi udało się zawrzeć wiele informacji. Ten poradnik na pewno podpowie nam, w jaki sposób powinniśmy postępować z psami. Co robimy dobrze, a co źle. Nigdy nie jest za późno na naukę.

"SEKRET GRZECZNEGO PSA" MARCIN KONEFAŁ

Książka ma formę poradnika i jest pierwszą książką napisaną przez autora.
Czyta się ją lekko, szybko i dobrze.
Została napisana w jasny, czytelny i bardzo klarowny sposób. Autor w dwunastu rozdziałach przedstawił nam najczęściej występujące kłopoty w wychowaniu psa oraz praktyczne wskazówki jak temu zaradzić. Gryzienie, ciągnięcie na spacerze, skakanie na ludzi, nie reagowanie na polecenia, brudzenie w domu , agresja, lęk czy nadmierna ekscytacja.
Przyznać trzeba, że po tej lekturze wiadomo, iż człowiek nie zawsze potrafi zrozumieć psa. Jeśli tak jest to nic dziwnego, że mamy problemy w komunikowaniu się z pupilem.
To co chcemy przekazać naszemu czworonogowi nie zawsze pokazujemy mądrze i czytelnie dla psa.
Język ciała psa daje nam informację o nastawieniu i nastroju pupila, tak samo nasza mowa ciała jest sygnałem dla niego.
Przejrzystość zasad dla obu stron jest najistotniejsze.
Zrozumieć umysł i zachowanie psa oto zadanie dla każdego posiadacza psiego przyjaciela :)

I to z czym się absolutnie zgadzam - Psa nie powinniśmy traktować jak człowieka. Oczywiście nie chodzi tutaj, że mamy Go mniej kochać, absolutnie nie.

Szkoda, że książka ta nie została napisana i wydana kilka lat wcześniej
Zależało mi przeczytać tę pozycję, aby zyskać dodatkową wiedzę na temat postępowania z psem.
Trzy lata temu wzięliśmy ze Schroniska 9-letniego labradora.
Psa wesołego lecz skrzywdzonego. Nauczony był właściwie wszystkiego oprócz słuchania - tak wtedy myślałam.
Jednak okazało się, że pies jest bardzo wystraszony, pobudzony i pogryzł kilka kocy.
Minęło ponad półtora roku zanim można było na spacerze swobodnie wymijać idące obok psy.
Przez pierwsze miesiące pobytu w domu  był pełen nienawiści i szczekał na dosłownie każdego psa.
Wiem, że potrzeba było dużo miłości, cierpliwości i wiary, że jeszcze Mój PIES poczuje się kochany i bezpieczny.Dzisiaj jest zadowolonym i radosnym piesem, który jest naszym 45 kilowym biszkoptowym szczęściem.
Kocha nas wielce i miłość tę można porównać jedynie do przeogromnej miłości do jedzenia haha Ci co mają labki wiedzą doskonale jak jest :)

Pies to cudowna dog-terapia, polecam każdemu :)

"SEKRET GRZECZNEGO PSA" MARCIN KONEFAŁ

Książka ma formę poradnika i jest pierwszą książką napisaną przez autora.
Czyta się ją lekko, szybko i dobrze.

Ta książka okazała się być idealna dla mnie i mojego psa, ponieważ wszystkie wymienione przez autora cechy, problemy ma mój psiak. Do momentu, gdy nie przeczytałam książki nieposłuszeństwo i głupotę psa zwalałam na niego, a raczej na jego rasę. Niestety jak się okazuję tutaj wina leży po mojej stronie, może po stronie psa także, jednak większa część przypada mi. Jak się okazuję, czasami kochamy nasze czworonogi za bardzo, wtedy gdy coś zbrojarzom krzyczymy na nich, a po kilku minutach, a nawet po 30 sekundach już trzymamy je w ramionach i tulimy. Tutaj pojawia się nasz pierwszy błąd. Później pies nie odróżnia dobra od zła. Skoro został skarana a za chwilę jest obdarzony miłością nie wie, czy zrobił dobrze czy źle. Ta książka powie Ci jak uniknąć błędów, które najczęściej popełniamy nieświadomie. Pozwoli Ci zrozumieć umysł i zachowanie psa. Pokaże, że każdego psa można nauczyć tylko trzeba chcieć. Przede wszystkim musisz mieć na uwadze, że psy są różne jak ludzie. Jedne uczą się szybciej, a drugie wolniej...dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość i jakieś dobre przekąski dla pupila rzecz jasna!

Książka warta polecenia. Wiele rzeczy się z niej dowiedziałam o których nie miałam pojęcia.
Autor przedstawia wszystkie trudne sytuacje w jasny i przejrzysty sposób.
Muszę przyznać, że książka naprawdę mnie wciągnęła. Czytało się ją bardzo przyjemnie.
Może znalazło by się jeszcze kilka trudnych sytuacji, które mogły by się znaleźć w książce, ale cóż nie można mieć wszystkiego.
Polecam do przeczytania wszystkim, którzy mają lub planują mieć psa:)

Autor przedstawia wszystkie trudne sytuacje w jasny i przejrzysty sposób.
W książce znajdują się podstawowe problemy np. agresja, brudzenie, niszczenie, ciągnięcie na smyczy, hałasowanie itp. ...

• Psy
  • Poradniki