Beztroska kraina #1

Okładka książki Beztroska kraina #1 Izumi Ichimon
Okładka książki Beztroska kraina #1
Izumi Ichimon Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Beztroska kraina (tom 1) Seria: Exclusive komiksy
komiksy
Beztroska kraina (tom 1)
Exclusive
Tenju no Kuni
Studio JG
2020-07-17
2020-07-17
Katarzyna Szelenbaum
historyczna tybet romans okruchy życia manga

Wspaniała manga! Idealny balans wszystkiego. Jest zabawna, urocza, interesująca. Pięknie narysowana i tak dobrze zorganizowana na stronie. Wszystko jest takie czytelne i dobrze ogarnięte.

Te wytrzeszczone oczy mnie rozwalały. xD

Te wytrzeszczone oczy mnie rozwalały. xD

Na półkach: , , , , , , , ,

Takiej mangi potrzebowałam - historycznej, działającej leczniczo na bardzo stresujące dni. W tym przypadku ta manga spisała się na medal. Fabuła lekka i bardzo przyjemna do tego pięknie narysowana. Nie mogę przestać się patrzeć na te piękne tybetańskie krajobrazy. Do tego uroczy bohaterowie, oraz prześliczna Rati, która stanowi wisienkę na torcie. Całą mangę przeczytałam z szerokim uśmiechem oraz zamiarem poznania kontynuacji.

Podobno to strach ma wielkie oczy, ale Khang Zhipa wygrywa w tej kategorii chyba nawet z przebranym za babcię wilkiem z Czerwonego Kapturka. Nie mogę z tym, jak urocza i memiczna jest ta manga. Miny Khanga to życie. Choćby tylko dla nich - totalnie warto. (A tak poza tym to naprawdę urocze historyczne okruchy życia). Ocena dla całej serii.

Historia raczej taka obyczajowa. Można dowiedzieć się ciekawostek o Tybecie. Mamy opisane zwyczajne życie ludzi z małej wioski. Dla relaksu jak najbardziej polecam ale jeśli ktoś oczekuje jakieś dynamiki to niech odłoży tę pozycje na półkę

2084

Kreska specyficzna jesli chodzi o postacie, widoki tla za to ladne, fabula dosyc nudna...... spodziewalam sie troche czegos innego. Taka typowa manga na zrelaksowanie sie w milym klimacie. Pouczajaca tu jest wiedza na temat roslin, potraw i zwyczajow ludnosc Tybetu, ale to byloby na tyle jesli chodzi o glebsza fabule tej mangi.

2084

Przepiękne, staranne rysunki; ogromna dbałość o szczegóły; przyjemna oku kreska; niezwykła wiedza roślinna; ciekawa kraina ludów Tybetu ale... sama historia za bardzo przypomina mi " Opowieść panny młodej". Mam nadzieję, że kolejne tomy zetrą to podobieństwo.

Spodziewałam się czegoś trochę innego. Liczyłam na coś podobnego do Opowieści panny młodej. Kreska nie zachwyca. Może dalej będzie lepiej.

całkiem przyjemne i fajnie się czyta

całkiem przyjemne i fajnie się czyta

Bardzo przeciętna manga, nudna fabuła i bohaterowie. Tła i lokacje narysowane całkiem ładnie, niestety postaci nie zachwycają i wymagają dopracowania, zwłaszcza ich oczy. Spodziewałam się czegoś lepszego.

1931

Manga o... niczym. No dobrze, o Tybecie, kulturze, zwyczajach, ale ciągnie się to bez emocji. ... albo raczej sensacji do których już się w mangach przyzwyczaiłam.

• Manga
  • Mangi