Naruto: Prawdziwa historia Itachiego - 2 - Księga mroku

Okładka książki Naruto: Prawdziwa historia Itachiego - 2 - Księga mroku Masashi Kishimoto, Takashi Yano
Okładka książki Naruto: Prawdziwa historia Itachiego - 2 - Księga mroku
Masashi KishimotoTakashi Yano Wydawnictwo: J.P. Fantastica literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Naruto Itachi-Shinden Anyahen
J.P. Fantastica
2019-11-01
2019-11-01
Michał Żmijewski
Naruto ninja

Okładka książki Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #15 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #15 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masa...

W końcu, coś poświęcone o Itachim. Osobiście jestem fanką tej postaci. Ta część w przeciwieństwie do poprzedniej, podobała mi się bardziej. Historię już znałam, to jednak warto było po nią sięgnąć w takim wydaniu. W anime niektóre wątki zostały pokazane inaczej. Chociażby opis masakry klanu Uchiha, gdzie przedstawiona została śmierć trzech żandarmów i Izumi - która została zabita przez Itachiego, a nie tak jak w anime przez "Madarę". To była dla mnie ciekawa nowość. Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że nie zostały poprowadzone dalsze losy wstąpienia Itachiego do Akatsuki.

"Księga mroku" to powieść, którą można przeczytać jednego dnia. Polecam nowelke tym, którzy chcą zapoznać się albo przypomnieć sobie - mroczną drogę, którą musiał kroczyć Itachi Uchiha jako młody shinobi.

Całkiem ciekawie rozwija postać Itachiego i dodaje kilka własnych wątków, które nie były poruszone w anime ani mandze oraz kilka znanych wątków zmienia w mniej lub bardziej znacznym stopniu. Jedynym minusem jest tłumaczenie nazw własnych takich jak "Tsukuyomi" czy "Akatsuki" - mnie było ciężko od razu połapać się o co konkretnie chodzi bez późniejszego opisania przez autora.

• Dom
  • Japonia