Sword Art Online 07 - Matczyny różaniec

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 7)
Wydawnictwo: Kotori
Sword Art Online 07 - Mother's Rosario
d2b

Od incydentu z Pistoletem Śmierci mija kilka tygodni. W ALfheim Online, VRMMO nowej generacji rozgrywającym się w świecie wróżek, wybucha dziwne poruszenie. Na dwudziestym czwartym poziomie nowej mapy, Dryfującego Zamku Aincrad, w północnej części dzielnicy mieszkalnej pojawia się tajemniczy awatar. Zagadkowy gracz oznajmia, że ten, kto zdoła pokonać go w pojedynku, otrzyma w nagrodę Oryginalną Technikę Miecza. Wielu śmiałków próbuje swych sił, jednak żadnemu nie udaje się zwyciężyć.
Przeciwko niezrównanemu wojownikowi, który pokonał nawet Czarnego Szermierza Kirito, staje Asuna. Choć walka jest wyrównana, ostatecznie kończy się porażką szalonej uzdrowicielki. Mimo to dziewczyna dostaje propozycję wstąpienia do gildii tajemniczego gracza. Za niezwykłym kunsztem wojownika kryje się jednak pewna tajemnica.
Oto nowy rozdział historii Asuny i Kirito – „Matczyny różaniec”.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

piotytly | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019

Nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji, byłem nastawiony na podobne wyjaśnienie jak w poprzednich częściach. Właśnie dzięki tej zmianie książka ta zyskała moją niezmierną sympatię, bardzo mną wzruszyła i ogólnie sprawiła do przemyśleń, które pewnie usatysfakcjonowałyby Kawaharę.

Przygotujcie sobie paczkę chusteczek, a nawet dwie. Tym razem przychodzę z opinią o najbardziej wzruszającym ze wszystkich tomów SAO. Uwaga, oto "Matczyny Różaniec", który być może sprawi, że przemyślimy sobie pewne kwestie!

Akcja tego tomu toczy się kilka tygodni po zakończeniu incydentu, jaki miał miejsce w GGO. Kirito i Asuna wraz z grupką przyjaciół oddają się radości grania w ALO. Tym razem wśród graczy ALfheim wybucha poruszenie, gdyż na 24 piętrze nowego Aincrad pojawia się tajemnicza postać, która wyzywa ludzi na pojedynek. Oferuje ona niemożliwy do zdobycia "sword skill" (oryginalną technikę miecza) za jej pokonanie. Wielu śmiałków próbowało swoich sił, ale każdego z nich czekał ten sam los – porażka. Przeciwko tajemniczemu graczowi, któremu nadano nieoficjalny pseudonim "Zekken" (czyli inaczej "niezwyciężony miecz") staje Asuna. Nie ma pojęcia, jak wielką przygodę rozpocznie od tej jednej walki!

"[...] – Tak, ja też z początku tak podejrzewałam. Spytałam o to Kirito,...

jurkiewka13 | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Świetna książka. Zanim na nią natrafiłam widziałam dwa razy anime SAO i SAO 2, dlatego kiedy zobaczyłam ją w księgarni, bez wahania kupiłam. Mimo że to już 7 tom (ostatni zekranizowany na tę chwilę), przyjemnie było się zanurzyć w tę historię właśnie w tym momencie.

Cała książka pisana w przystępny sposób, nie jeden raz wycisnęła ze mnie łzy. Poszerzyła też moją wiedzę o świecie SAO.

Mój ulubiony pojedynek między Asuną a tajemniczym Zekken'em opisany był bardzo ciekawie, choć momentami aż nazbyt szczegółowo, ale przy walkach ciężko jest zachować balans między akcją a opisami ataków i uczuć bohaterów.

Zdecydowanie polecam każdemu kto lubi anime i mangi, z tym że ta książka to prawdziwa książka, a nie typowa manga.

Na początku czytania tej książki byłem lekko nią zniesmaczony i opornie szło mi jej czytanie. Zapewne nużyło mnie już to, że to siódmy tom tej serii, w końcu ile razy można czytać to samo, prawda? Otóż nie prawda! Świetnie napisaną książkę czy nawet serię można powtarzać bez ustanku. Gdy w domowym zaciszu udało mi się znaleźć więcej czasu dla tej książki, przypomniało mi się czemu ja właściwie uwielbiam tego autora i oczywiście tą serię. Wspaniale opisane uczucia i emocje wszystkich bohaterów sprawiały, że nie raz musiałem powstrzymywać łzy. Tym razem nie było inaczej. Na pewno długo nie zapomnę tej książki. Wspaniała fabuła, niepowtarzalni bohaterowie. Czego chcieć więcej?
Jak zawsze polecam! ;)

książek: 2043

Tutaj już autor wraca do korzeni, chociaż jakby zapomniał o pewnych rzeczach, w gruncie rzeczy Asuna była silniejsza od Kirito, co balansowało na tym ze momentami byli sobie równi...

Ale tutaj brak innej równowagi, Kirito jest bardziej drugoplanową postacią, znowu rozwija się wątek z rodziną Asuny, Asuna jest mniej pewna siebie w realnym świecie, zaś wojownicza w wirtualnym. Nie może walczyć takimi samymi środkami w realnym świecie jak w grach, w realu nie ma też statystyk do nabijania, które raz nabite nie spadają.

No i nowy wątek, nowa przygoda, technologia przenika się tu między rzeczywistością a światem wirtualnym. Na wielu płaszczyznach. Nie lubię spoilerować. Bynajmniej autor pokazał tu wyższą klasę, niż w dwóch poprzednich marnych tomach z GGO. Czuć klimat SAO i ALO.

Moje szczęście że nie bawię się w czekanie na PL wydania, tylko już dawno przeczytałem 12 tomów po Angielsku, PL wydania służą mi jedynie za przedłużenie przyjemności. Tak samo oglądanie anime, 1 z...