Czy globalizacja pomaga biednym?. Raport Międzynarodowego Forum ds. Globalizacji

Okładka książki Czy globalizacja pomaga biednym?. Raport Międzynarodowego Forum ds. Globalizacji Forum on Globalization International
Okładka książki Czy globalizacja pomaga biednym?. Raport Międzynarodowego Forum ds. Globalizacji
Forum on Globalization International Wydawnictwo: Stowarzyszenie “Obywatel” Seria: Problemy i alternatywy nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
136 str. 2 godz. 16 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Problemy i alternatywy
Tytuł oryginału:
Does the Globalization Help the Poor?
Wydawnictwo:
Stowarzyszenie “Obywatel”
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
136
Czas czytania
2 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
8391634620
Tłumacz:
Eryk Baradziej
Tagi:
globalizacja
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
477
54

Na półkach: , ,

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest mi znana, dlatego zapoznałem się z tą pozycją i odbieram ją generalnie pozytywnie, choć szału nie ma. Taka jest własnie ta książka. Dla tych, którzy interesują się problematyką globalizacji i zgubnego wpływu korporacyjnego kapitalizmu na współczesny świat będzie to porządna pozycja uzupełniającą posiadaną wiedzę, jednak tych którzy mieliby zainteresować się tym tematem raczej zniechęci.
Książka jest po prostu zbiorem kilku artykułów i esejów osób zajmujących się problematyką globalizacji związanych z Międzynarodowym Forum ds Globalizacji. Dotyczą one przede wszystkim ekonomicznych aspektów działań takich instytucji jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Światowa Organizacja Handlu i ich niekorzystnego wpływu na gospodarki krajów rozwijających się, podejmowanego pod pozorami pomocy tym krajom. Eseje te zawierają dużo informacji statystycznych i danych liczbowych przez co ich przyswojenie może nie być łatwe i satysfakcjonujące.
Zasadniczo jednak pozycja odpowiada na pytanie zadane w tytule. Tak, globalizacja nie pomaga biednym, zwłaszcza w dziedzinie gospodarki, a współczesny korporacyjny kapitalizm reprezentowany przez wymienione instytucje służyć ma jedynie pomnażaniu bogactwa korporacji i krajów rozwiniętych i dalszemu rozwarstwieniu ekonomicznemu świata, kosztem całej naszej planety i większości zamieszkujących nią ludzi.
Generalnie średnia pozycja, która może jednak stanowić dobry punkt wyjścia dla dalszych poszukiwań odpowiedzi na pytanie co z tym światem jest nie tak? :)

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest mi znana, dlatego zapoznałem się z tą pozycją i odbieram ją generalnie pozytywnie, choć szału nie ma. Taka jest własnie ta książka. Dla tych, którzy interesują się problematyką globalizacji i zgubnego wpływu korporacyjnego kapitalizmu na współczesny świat będzie to porządna pozycja uzupełniającą posiadaną wiedzę, jednak tych którzy mieliby...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    2
  • Przeczytane
    2
  • Filozofiosocjoekonomopolitologia ;)
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także