Zuzia i skarby katedry

Cykl: Detektyw Zuzia na tropie (tom 3)
Wydawnictwo: Skrzat
skarby, przygoda, Kraków, Zuzia
espeja

Niesamowite odgłosy, znikające postaci, wielkie sekrety i fascynujące zagadki kryminalne. To wszystko znajdziecie w cyklu powieści opisujących zdumiewające przygody dwunastoletniej Zuzanny Nadobnej. Dziewczynka podróżuje wraz z mamą- konserwatorką dzieł sztuki- po całej Polsce. Odwiedza niezwykłe miejsca, spotyka ciekawych ludzi. jako detektyw amator tropi nieuchwytnych przestępców. Poszukuje również swojego tajemniczego ojca, o którym mama nie chce z nią rozmawiać.
Tym razem Zuzia przyjeżdża do Krakowa. Razem ze swoimi przyjaciółkami Paulina i Natalią wpadają na trop niebezpiecznej szajki próbującej ukraść skarb Santiego Gucciego z kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu.

źródło opisu: Skrzat, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Irmina | 2014-08-19

Bardzo dobra seria, którą miło wspominam. Bohaterka świetnie skonstruowana, tak samo jak zagadki, które rozwiązuje :)

Wiktoria | 2013-03-01

Bardzo ciekawe. Polecam