O doświadczaniu szkoły. Studium fenomenograficzne szkolnej codzienności z perspektywy uczniów

Okładka książki O doświadczaniu szkoły. Studium fenomenograficzne szkolnej codzienności z perspektywy uczniów
Wiesława Martyniuk Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2019-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-07-01
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380956117
Średnia ocen

                9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Edukacja alternatywna w XXI wieku Jarosław Bąbka, Beata Bednarczuk, Katarzyna Bocheńska-Włostowska, Jolanta Bonar, Marek Budajczak, Anna Buła, Joanna Cukras-Stelągowska, Agnieszka Cybal-Michalska, Mirosława Cylkowska-Nowak, Olga Czerniawska, Karolina Domagalska-Nowak, Jarema Drozdowicz, Daniel Falcman, Anita Famuła-Jurczak, Marek Gawrysiak, Tomasz Gmerek, Sylwia Grzegorzewska, Daria Hejwosz-Gromkowska, Marta Hold, Johannes Kiersch, Kamila Kocoń, Wojciech Kołodziej, Mirosław Kowalski, Amadeusz Krause, Czesław Kupisiewicz, Krystyna Kusiak, Renata Machalska, Aleksandra Maj, Wiesława Martyniuk, Mateusz Melosik, Zbyszko Melosik, Danuta Michałowska, Janusz Moos, Andrzej Murzyn, Aleksandra Nowak, Inetta Nowosad, Mirosława Nyczaj-Drąg, Marcin Ograbek, Iwona Paszenda, Piotr Plichta, Joanna Przybyszewska, Hein Retter, Małgorzata Sienna, Bogusław Śliwierski, Katarzyna Świniarska, Lucyna Telka, Ewa Tłuczek-Tadla, Krzysztof Wawrzyn, Maciej J. Wielobób, Paulina Wierzba, Katarzyna Zatorska
Ocena 7,0
Edukacja alter... Jarosław Bąbka, Bea...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1059
241

Na półkach:

Z recenzji prof. Bogusława Śliwerskiego: "Potrzebne są w pedagogice rozprawy o szkole, w których ma miejsce odczytanie codziennego bytowania w niej uczniów z ich perspektywy. Takich publikacji wciąż jest mało w literaturze pedagogicznej, gdyż tego typu badanie i jego eksplikacja wymagają antyscjentystycznego języka oraz bezzałożeniowego podejścia. W tym przypadku wchodzimy w świat szkolnych doznań dzięki temu, że Autorka książki przywraca sens pytań o to, dla kogo, czyja i po co jest szkoła. Czy nie jest to kwestia, którą dzielą się dzieci w relacjach ze swoimi najbliższymi – rodzicami, rówieśnikami, a zdarza się, że i nauczycielami? Czy nie spotykamy się z pytaniem: „po co ja muszę iść do szkoły?” zamiast: „dlaczego nie mogę dzisiaj iść do szkoły?”. Warto skorzystać z tej inspiracji, by kontynuować badania szkolnej codzienności, która zmienia się bardziej, niż to nam się wydaje, ale też nie zmienia polityki oświatowej, bo władzom jest ona całkowicie obojętna".

Oficyna Wydawnicza Impuls http://www.impulsoficyna.com.pl/katalog/o-doswiadczaniu-szkoly,2088.html

Z recenzji prof. Bogusława Śliwerskiego: "Potrzebne są w pedagogice rozprawy o szkole, w których ma miejsce odczytanie codziennego bytowania w niej uczniów z ich perspektywy. Takich publikacji wciąż jest mało w literaturze pedagogicznej, gdyż tego typu badanie i jego eksplikacja wymagają antyscjentystycznego języka oraz bezzałożeniowego podejścia. W tym przypadku wchodzimy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także