Desire After Dark

Okładka książki Desire After Dark Marie Force
Okładka książki Desire After Dark
Marie Force Wydawnictwo: HTJB, Inc. Cykl: Gansett Island (tom 15) literatura obyczajowa, romans
Gansett Island (tom 15)
Desire After Dark
HTJB, Inc.
2016-05-23
2016-05-23
9781942295501

Tobias „Slim” Jackson jest pilotem. W sezonie swoim samolotem obsługuje Gansett Island. Kiedy lato się kończy i na wyspie pozostają jedynie jej stali mieszkańcy, oferuje swoje usługi z bazy na Florydzie. Erin Barton spotyka Slim, gdy dziewczyna siedzi bezradna przy drodze do latarni morskiej na Gansett, gdzie od niedawna pracuje. Ma zwichniętą kostkę, a obok leży jej zepsuty rower. Wszyscy przyjaciele Slima na wyspie są już żonaci bądź zaręczeni lub co najmniej w stałych związkach ze swoimi partnerkami. On nadal jest wolnym ptakiem, do czasu... Dla Erin, od piętnastu lat przeżywającej tragiczną śmierć brata-bliźniaka w zamachu na WTC, zaangażowanie się w stały związek z seksownym pilotem jest trudną decyzją.

Mocną stroną opowieści z Gansett Island są osobowości większości bohaterów, w dużym stopniu zdeterminowane ich wcześniejszymi przeżyciami. Protagoniści to na ogół osoby dojrzałe, po trzydziestce, a także ich rodzice, którzy również mają prawo do szczęśliwych związków. Trzydziestoośmioletnia Erin, z licznymi objawami stresu i fobii, na przykład przed lataniem, i rok starszy Slim, trochę bezczelny ale błyskotliwy i dżentelmeński czaruś, tworzą interesującą parę. Jak na erotyczny romans przystało, seks odgrywa w ich relacjach decydującą rolę. Tym bardziej, że podobnie jak w innych tego typu powieściach, pisanych przez kobiety i głównie jeśli nie wyłącznie przez panie czytanych, to przede wszystkim satysfakcja seksualna partnerki się liczy. Jest więc Slim, tak jak we wcześniejszych częściach sagi Marie France inni alfa-faceci w relacjach ze swoimi kobietami, w pełni świadom obciążeń Erin i robi wszystko, aby ją zadowolić.

Jest wreszcie, również w tym tomie, rajski, wszechobejmujący klimat Gansett Island. Dotyczy on wszystkich par poznanych wcześniej, ich dzieci, zwierząt i przyjaciół, żyjących w szczęściu i harmonii. A aby nie było zbyt nudno i ckliwie, od czasu do czasu płatają sobie rozmaite psikusy, wszystkie oczywiście w ramach rozkosznej walki płci.

• English

Dodaj cytat z książki Desire After Dark