Mogę wejść?

Okładka książki Mogę wejść? Marsha Diane Arnold, Jennie Poh
Okładka książki Mogę wejść?
Marsha Diane ArnoldJennie Poh Wydawnictwo: Amber Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2019-02-19
2019-02-19
40 min.
Małgorzata Cebo-Foniok

Lubicie burzę? Ja lubię ale gdy jestem z kimś w domu :)

Gdy nocą szaleje burza Szop nie chce być sam. Mimo ulewy postanawia wyjść z domu, by przeczekać burzę u jednego z przyjaciół. Kto udzieli mu schronienia? Przecież " to straszne być samemu w taką noc jak dziś".

"Mogę wejść" - Marsha Diane Arnold, ilustrowana przez Jennie Poh to wzruszająca książka, która uczy o prawdziwej przyjaźni.
Kolejna mądra książeczka z serii Przyjazna Łapka w naszej biblioteczce.

Lubicie burzę? Ja lubię ale gdy jestem z kimś w domu :)

Kolejna z książek z serii Przyjazna Łapka wydawnictwa Amber, która mi się spodobała. Tutaj głównym bohaterem jest szop, który nie lubi być sam w czasie burzy. Szuka schronienia i towarzystwa u swoich przyjaciół i dopiero w pełnej królików norze znajduje ciepłe schronienie. Ważna lekcja o przyjaźni, o serdeczności. Cieszę się, że przeczytaliśmy tę książkę.
Zastrzeżenie do polskiego tłumaczenia - wydaje mi się, że prawidłowa kolejność w czasie burzy to powinno być: "deszcz lunął. Piorun błysnął. (...) Grzmot huknął.". W tej kolejności też bardziej by się z ilustracjami zadzało.

Zastrzeżenie do...

• Dla dzieci
  • Biblioteka 2019 Martyna
  • Nuka
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Mogę wejść?