Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków

Okładka książki Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków Anastasiia Moshina
Okładka książki Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków
Anastasiia Moshina Wydawnictwo: Edgard Seria: Kapitan Nauka literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Kapitan Nauka
Edgard
2019-04-17
2019-04-17
24 min.
silent book dla dzieci

Mela i Kostek są jak ogień i woda. Zabierają dzieci w niesamowitą przygodę i pokazują, że książki służą nie tylko do czytania, ale także do fantastycznej zabawy.
To bliźniaki, które kompletnie różnią się od siebie. Już ich fryzury wskazują, które z nich jest poukładane, a które kompletnie szalone. Dzięki zupełnie różnym zainteresowaniom i pomysłom są w stanie rewelacyjnie umilić czas czytelnikowi. Z tą dwójką nie można się nudzić.
„Mela i Kostek” to książka do aktywnej zabawy. Jest to piękny picturebook (czyli książka obrazkowa) z zadaniami do wykonania. Oczywiście można tylko ją oglądać, szukać szczegółów, opowiadać co jest na ilustracjach. Można też podążać za wskazówkami i pytaniami od autorki, która dba, aby dziecko brało aktywny udział w czytaniu.
Są tu zadania dla małego sokolego oka, dla twórcy opowieści nie z tej ziemi, dla przyszłego inżyniera, dla bujającego w obłokach, czy następnego Sherlocka Holmesa.
Zapytacie: czyli co? 😉 Wyszukiwanie szczegółów na obrazkach, liczenie, opowiadanie własnych historyjek, nadawanie imion, a nawet stworzenie własnej instrukcji mycia zębów! Przyznam szczerze, że niektóre zadania mnie zaskoczyły. Oczywiście na plus.
O tej książce można pisać długo, bo to typ książki jaki lubię. Ma 24 strony. Powiecie, że mało? Nie zgodzę się. Historie z Melą i Kostkiem zamknięte są na 24 stronach, ale w rzeczywistości są nieograniczone. To od czytelnika zależy, ewentualnie od dorosłych, którzy biorą udział w lekturze, jak dużo się w niej dzieje. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Poza dobrą zabawą książka ma duży walor edukacyjny. Ćwiczy spostrzegawczość, rozwija słownictwo, pobudza wyobraźnię, zachęca do liczenia. Jest bardzo fajnym pomysłem na wspólne spędzaniu czasu przez dorosłych i dzieci.
Książka ma format A4 i jest kartonowa. Tak naprawdę strony wykonane są grubego i solidnego kartonu, więc spokojnie nadaje się do wielokrotnej lektury, także przez młodsze dzieci, bez uszczerbku na wyglądzie. Wydawnictwo określiło przedział wiekowy czytelników na 3-6 lat i zupełnie się z nim zgadzam. Dla starszych dzieci będzie za nudna. Można ewentualnie próbować czytać ją z młodszymi dziećmi, jednak bardziej dla oglądania obrazków, lub wykonywania prostszych (lub specjalnie uproszczonych przez rodzica) zadań.
Mela i Kostek skradli moje serce. Za sprawą pięknych ilustracji. Dzięki nietypowym bliźniakom, które mają niesztampowe pomysły. Poprzez połączenie waloru edukacyjnego i rozrywkowego. Swoim słodkim wyglądem.

Jest to klasyczny picture book, dzięki czemu każda osoba może opowiadać historię w inny sposób.

• Dla dzieci-mam
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Dziecięce
  • .2019
  • Samodzielne
  • Lila
  • Nebule

Dodaj cytat z książki Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków