Głęboka przemiana serca w szkole Maryi - Dolindo Ruotolo

Okładka książki Głęboka przemiana serca w szkole Maryi - Dolindo Ruotolo Dolindo Ruotolo
Okładka książki Głęboka przemiana serca w szkole Maryi - Dolindo Ruotolo
Dolindo Ruotolo Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Una profonda riforma del cuore alla scuola di Maria . Mese di maggio
Wydawnictwo M
2018-01-01
2018-01-01

Rozważania tu zawarte są naprawdę warte przemyślenia, przemedytowania i przemodlenia- na każdy dzień Maryjnego miesiąca, ale też i w innym czasie; lektura godna uwagi dla każdego wierzącego a w szczególności dla katolika.

"Głęboka przemiana serca w szkole Maryi" towarzyszyła mi w miesiącu różańcowym, kiedy co wieczór sięgałam po tę niepozorną książeczkę, żeby zanurzyć się w niezwykłym dialogu duszy z Matką Bożą.

Wzruszyły mnie już pierwsze fragmenty, w których Maryja zwróciła się do mnie: "Ty jesteś moją córką, a zatem powierz się Sercu twojej Mamy, która tak bardzo Cię kocha!" Posłuchałam tego wezwania i zaczęłam przyglądać się sobie, swoim przyzwyczajeniom, nawykom i słabościom, odnosząc je do wzoru Matki Bożej. I mimo że uświadomiłam sobie przez to swoją nędzę, próżność i zbyt duże oddanie sprawom tego świata, nie upadłam na duchu. Za każdym razem byłam łagodnie napominana i zachęcana do pracy nad sobą.

"Czujesz się przygnębiona i zniechęcona? Wzywaj tej nieskończonej Miłości, aby cię podniosła; w ten sposób przyzwyczaisz się do życia w duchu nieustannej ofiary i przekonasz, że to, co niemożliwe dla ciebie, jest możliwe dla Łaski Boga".

Maryja zachęcała mnie więc do pełnego zaufania Panu, do zawierzenia Mu siebie i życia sakramentami, przypominając o wartości spowiedzi i Eucharystii. Powtarzała mi nieustannie, że Bóg widzi mnie i moje potrzeby, że mnie wspiera i napełnia łaskami, z których nie zdaję sobie sprawy.

Tak, czytałam te słowa, jakby były skierowane bezpośrednio do mnie! I wyczułam w nich doskonałą równowagę między napomnieniem i pokrzepieniem!

Muszę też zaznaczyć, że ksiądz Dolindo napisał te rozważania dla jednej ze swoich duchowych córek na jej wyraźną prośbę i rzeczywiście wyczułam, że są one dedykowane głównie kobietom. Widać to w pełnym ekspresji stylu, a głównie w obrazowych porównaniach, które duchowny stosuje, porównując duszę do kwiatu. Widać to też delikatności napomnień i czułości, które cechują "wypowiedzi" Maryi.

Nie wiem, czy trafią one do każdego serca, ale zachęcam Was, żeby podjąć taką próbę. Próbę otwarcia się na słowa Maryi, która pomaga dostrzec piękno i słabość ludzkiej duszy, umacniając w niej miłość do Boga.

Celowo nie wystawiam oceny tylko dzielę się przeżyciami po 31 dniach spędzonych z ks.Dolindo. Ten czas przepełniony był skrajnymi emocjami.Od zachwytu poprzez złość,gniew,irytację do zanurzenia duszy w Miłość Bożą.Jestem Maryjna.Byłam i będę.Nijak książka na to nie ma wpływu.Wczoraj naszła mnie refleksja,że pierwotnie Ksiądz te słowa napisał dla konkretnej osoby i powinnam do nich podchodzić wybiórczo.W końcu tylko Bóg zna moje serce.
P.S.
Poza fotografiami moją uwagę zwróciło malarstwo. Piękne kopie obrazów.

z tą książką medytacja staje się spacerem po ogrodzie, pielęgnowaniem kwiatów i zachwytem nad ich pięknem... u boku najlepszej Ogrodniczki na świecie. Moje pierwsze spotkanie z księdzem Dolindo, ale na pewno nie ostatnie :)

• Religijne
  • Własne