Ateizm obalony

Okładka książki Ateizm obalony Jan Lewandowski
Okładka książki Ateizm obalony
Jan Lewandowski Wydawnictwo: Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT Seria: Biblioteka Apologety religia
religia
Biblioteka Apologety
Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT
2019-01-01
2019-01-01

Żałosne wysrywy presupa. Koło logiki czy racjonalności to to nawet nie stało. Autor wypowiada się na tematy, o których nie ma pojęcia, stosuje sztuczki słowne i inne manipulacje. Częste powtórzenia mają chyba na celu wywołanie wrażenia na czytelniku, że to poważna książka.

Mała liczba gwiazdek wynika z tego, że ateiści nie mogą dzierżyć, że ktoś pisze o tej ich śmiesznej religii mega logicznie. Polecam całą serię książek Jana Lewandowskiego! Ateizm to religia, oparta na wierze w nicość.

Autor obala ateizm przyjmując jako założenie to że Bóg istnieje co prowadzi go do wniosku że Bóg istnieje i tym samym obala ateizm.

Ta "niesamowita" metoda wnioskowania to klasyczny błędne koło argumentacyjne ale autor i jemu podobni apologeci nazywają to "apologetyką presupozycyjną"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ma 248 stron a radkowi6666 pewnie wydaje się, że ją obalił swym jednym infantylnym komentarzem o rozmiarze akapitu. 6666 - to zresztą mówi wszystko

Natomiast co do komentarza kolegi Grudzio, to nigdzie apologetyka presupozycyjna nie wnioskuje, że Bóg istnieje bo Bóg istnieje. Apologetyka presupozycyjna nigdzie takiego "błędnego koła" nie robi. Tak zwany argument transcendentalny (nie mylić z transcendentnym) nie ma nic wspólnego z takim wnioskowaniem. Proponuję poczytać coś rzetelnego o apologetyce presupozycyjnej nim się zacznie powtarzać takie niesprawdzone bzdury. Przy okazji cieszę się, że tylko tyle ateiści mają do powiedzenia na temat tej książki, czyli w zasadzie nic sensownego nie mają do powiedzenia. Nigdzie też autor książki nie wnioskuje, że Bóg istnieje bo Bóg istnieje. W ani jednym miejscu książki nie pada takie zdanie lub wnioskowanie. Od razu widać, że kolega Grudzio wypowiada się o książce, której nigdy nie miał nawet w ręku. Kolega Grudzio walczy ze swoimi własnymi chochołami i z niczym więcej

Kolega pawe123 natomiast napisał: "Dowód Jana Lewandowskiego obalający ateizm: "Oczywiste, że bóg istnieje, a zatem bóg istnieje, a zatem ateusze to debile. A skoro ateiści są głupi i niczego nie wiedzą, to wiadomo, że bóg jest prawdziwy i cały ateizm jest obalony. Szach mat ateusze.""

Nigdzie w książce nie ma takiego "dowodu". Koledzy ateiści walczą już tylko ze swoimi chochołami bo nie są w stanie rzeczowo polemizować z tym co się naprawdę znajduje w książce

Ubawiłem się setnie. Jest to książka o wyższości filozofii nad wszystkim innym. Słowami można "udowodnić" wszystko. Autor stara się bardzo. Udowadnia, że ateista nie jest w stanie udowodnić niczego. Nie istnieje rzeczywistość (może ateista żyje w Matrixie?),nauka (dzisiaj grawitacja działa, ale jutro, kto wie),technika (to tylko metoda prób i błędów),logika (bo są różne,np; klasyczna, matematyczna, wielowartościowa)
Okazało się przy okazji, że autor zupełnie nie rozumie, co to jest nauka. Do jednego worka wrzuca cieplik, flogiston, czarne dziury, białe dziury, teorie względności, multiwszechświat, neutrina, teorie strun, eter i co się tam jeszcze da. Zupełnie nie rozumie ewolucji. Skoro Darwin coś pokręcił, to ewolucja jest bzdurą. Skoro Newton się mylił, to nauka do niczego nie prowadzi.
Nauka jest w ogóle bez sensu, bo jeśli pojawią się nowe fakty, zawsze jakieś twierdzenie może okazać się jutro nieprawdziwe. (Właśnie to jest podstawa współczesnej nauki!!!)
Dużo słów i bardzo dużo powtórzeń całych zdań. Widocznie autor uważa, że wystarczy coś powtórzyć, żeby stało się prawdą. Ateista zresztą nie wie, co to jest prawda.
Jest też bardzo dużo ciekawych stwierdzeń, np;
Kraje trzeciego świata są pełne przytułków zakładanych przez katolików, a ateiści tylko kombinują jak tych biedaków poddać eutanazji.
Ateista wierzy przecież w definicję słownikową ateizmu. Gorliwie wierzy też w słuszność swoich poglądów.
Jest więc... wierzący!!!
"Między zdaniami i tym, co opisują istnieje bariera. Istnieje bariera nie do pokonania... Zdania nie są "rzeczywistością" i jakakolwiek próba utożsamienia zdania z "rzeczywistością" jest już metafizyką". To cytat z książki.
To się zastanawiam... O czym jest ta książka i co znaczy tytuł?

Książka jest po prostu genialna, polecam każdemu teiście, jak i ateiście.
Nie jest to niestety jedna z łatwiejszych pozycji, wymaga od czytelnika troszkę wysiłku intelektualnego, mimo to, bardzo polecam - już od pierwszej strony nie mogłem się oderwać! :) Zdecydowanie 10/10

Książka jest po prostu genialna, polecam każdemu teiście, jak i ateiście.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Na półce
  • Wiara
  • Apologetyka
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Ateizm obalony