Draconia: Forging Trust

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Draconia: Forging Trust
angielski
Smok1125

When Humans arrive on Draconia hoping to establish a colony, they encounter the dragon-like natives. Paranoia leads to a violent misunderstanding. As tensions escalate between the dragons and the Humans, Audwin McClance, an ensign on his first mission, and Varthikes, an adolescent dragon, form a fast friendship and seek to establish a peaceful coexistence between their two kinds.

źródło opisu: amazon

źródło okładki: amazon

Nie jest to wybitna książka. Nawet nie jest to bardzo dobra książka. Sporo jej brakuje. Ale pomimo iż napisał ją autor o którym nikt nie słyszał. Autor który dopiero zaczyna karierę i na początku nie pisze jakichś dobrych rzeczy. To z miłości do zawartych w tej książce smoków. Niższej oceny dać nie mogę.

Uwielbiam te piękne gady. A autor pisząc cykl 'Draconia' też jest nimi zafascynowany. Nawet w przedmowie wspomina ze pisząc ten cykl miał dwie inspiracje. Draco z Ostatniego smoka <3 oraz Jeźdźcy smoków z Pern od Anne McCaffrey <3.

Co prawda irytowało trochę za autor zamiast skupić się na głównych postaciach. Czyli Varthike i Audwin. To skacze po.. większej ilości. Więc trochę więź przyjaźni która robi się między Audwinem i Varthikesem jest za słabo pokazana.

EDIT: No i przeczytałem ją w jeden dzień. Co raczej świadczy o tym ze nie mogłem się od niej oderwać mimo wad.
I jeszcze dodam ze tego typu książki. Które piszą bardzo mało znani autorzy. Mają praktycznie zawsze paskudne...