Brakująca połowa dziejów

Okładka książki Brakująca połowa dziejów
Anna Kowalczyk Wydawnictwo: W.A.B. historia
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2018-11-14
Data 1. wyd. pol.:
2018-11-14
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328060333
Tagi:
emancypacja feminizm kobieta literatura popularnonaukowa prawa kobiet równouprawnienie życie codzienne
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
645 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
571
270

Na półkach: , , ,

Jak wiele kobiet zostało Wam w pamięci z lekcji historii? Będąc na (niesławnym, acz moim ukochanym) humanie, poznałam ich raptem kilka. A samo zjawisko emancypacji zgłębialiśmy raczej na lekcji polskiego. Sięgając pamięcią do jeszcze wcześniejszych lat edukacji - wciąż nic. Żadnego wątku, który poznałabym (i pamiętała) naprawdę dobrze, a w którym uczestniczyłyby kobiety. Jeśli już - pojawiały się wzmianki, a ja kojarzę jedynie główną ideę. I może to trochę moja ignorancja i kiepska pamięć, a może to fakt, że panie z naszej historii jakimś sposobem magicznie...zniknęły? A mnie, podobnie jak autorce tej niesamowitej (w końcu czytam o historii z autentycznym zafascynowaniem!) i niezwykle ważnej książki, zawsze czegoś brakowało w tych lekcjach o naszych przodkach. Chciałam uczyć się o życiu, codzienności, mieć wyobrażenie o tym, jak wtedy wyglądał świat. Nie wpadłam jednak na to, że ta brakująca część wynika z jeszcze innego braku. Braku przodkiń na podręcznikowych stronicach.
Książka Anny Kowalczyk jest fascynującą opowieścią, która uzupełnia rozliczne luki. Bo wcale nie jest tak, że nie mamy o kim mówić. Na przemian dziwię się, zamyślam, podziwiam i wzruszam. A najmocniej wzruszyła mnie chyba historia małżeństwa Bujwidów (o których nigdy wcześniej nie słyszałam). Bo Kraków, bo znane ulice, bo mój uniwersytet i ukochane studia. I tak, doczytując ostatnie stronice w przededniu setnej rocznicy nadania
Polkom praw wyborczych oraz odzyskania niepodległości czuję ogromną wdzięczność wobec tych wszystkich niezwykłych kobiet. I wierzę, że w podziękowaniu za wszystkie te wywalczone prawa trzeba nam ich życiorysy poznawać. I nie podstawiać sobie nawzajem nóg w tej współczesnej drodze do równości i wolności.

Jak wiele kobiet zostało Wam w pamięci z lekcji historii? Będąc na (niesławnym, acz moim ukochanym) humanie, poznałam ich raptem kilka. A samo zjawisko emancypacji zgłębialiśmy raczej na lekcji polskiego. Sięgając pamięcią do jeszcze wcześniejszych lat edukacji - wciąż nic. Żadnego wątku, który poznałabym (i pamiętała) naprawdę dobrze, a w którym uczestniczyłyby kobiety....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 022
  • Przeczytane
    777
  • Posiadam
    129
  • Teraz czytam
    48
  • 2019
    42
  • Audiobook
    28
  • 2021
    23
  • 2022
    22
  • Feminizm
    20
  • Historia
    19

Cytaty

Więcej
Anna Kowalczyk Brakująca połowa dziejów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne