Mechaniczna ziemia. Antarktyka

Tłumaczenie: Jakub Syty
Cykl: Mechaniczna ziemia (tom 2)
Wydawnictwo: Kurc
fantastyka
komiksy
Pharas

Ucieczka z transatlantyka Mekaton nie była łatwa, ale prawdziwy problem to przetrwanie na lodowych pustkowiach. Na szczęście wszystko zmierza w dobrą stronę, gdy grupa uciekinierów spotyka przyjazne plemię Niedźwiedzia. W tym momencie natrafiają na nowe zagrożenie. Siły Specjalne Mekatona też nie dają o sobie zapomnieć. W Mechanicznej ziemi spotykamy kolejne fantastyczne postacie, których...

W Mechanicznej ziemi spotykamy kolejne fantastyczne postacie, których autorem jest Jean-Baptiste Andréae (Azymut). Ludziom towarzyszą zwierzęta oraz roboty, a całość utrzymana jest w urzekającej stylistyce retrofuturystycznej, inspirowanej poetyką absurdu i niedorzeczności. Całość uzupełnia dawka oryginalnego humoru.

Oszołamiająca mieszanka wyobraźni!

źródło opisu: http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-34,11-nowosci.html

źródło okładki: http://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-34,11-nowosci.html

PolishPopkulturę | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Andréae przejmuje stery i odtąd zajmować się będzie już nie tylko warstwą graficzną, ale także scenariuszem serii. Trudno wyczuć, czy jest to zmiana na lepsze, ale póki co względnie wysoki poziom "jedynki" został utrzymany. Tom drugi jest chyba nieco bardziej dynamiczny, w satysfakcjonujący sposób rozwija świat przedstawiony i odpowiada na jedno z najważniejszych pytań cyklu, tj. dlaczego ludzkość porzuciła stały ląd na rzecz gigantycznych statków-miast. Mały minus za bohaterów, którzy praktycznie się nie rozwijają. Naiwnie oczekiwałem, że te wszystkie perypetie czegoś ich nauczą, ale nic z tego - choć zakończenie albumu pozostawiło mnie z nadzieją, że może w finale coś się w tej kwestii zmieni. W każdym razie - poprawny to komiks, który z czystym sumieniem mogę polecić.

instagram.com/polishpopkulture