Książęcy grobowiec czyli Olaf i Lena na tropie

Cykl: Olaf i Lena na tropie (tom 2)
Wydawnictwo: druganoga
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
trvskavkova

Czy jedenastoletni Olaf upora się z tajemnicą książęcego grobu? Czy i tym razem uda mu się sprostać wymaganiom upiornego nauczyciela? Kolejna część przygód rodzeństwa "Książęcy grobowiec, czyli Olaf i Lena na tropie" przeniesie młodego czytelnika w świat polskich Piastów i na bitewne legnickie pole. Opowieść o fascynujących czasach średniowiecza przeplata się z zaskakującymi przygodami...

Kolejna część przygód rodzeństwa "Książęcy grobowiec, czyli Olaf i Lena na tropie" przeniesie młodego czytelnika w świat polskich Piastów i na bitewne legnickie pole. Opowieść o fascynujących czasach średniowiecza przeplata się z zaskakującymi przygodami bliźniaków. Olaf i Lena w Trzebnicy, we Wrocławiu i w Krakowie muszą nie tylko rozwikłać tajemnicę grobowca, ale także uratować cenne zabytki przed szajką złodziei.

Michał Wójcik tak sugestywnie ożywia wydarzenia sprzed ośmiuset lat, że tętent kopyt, szczęk żelaza i furkot strzał wciąż jest słyszalny.

źródło opisu: http://www.druganoga.com/ksiazki_ksiazecy.html

źródło okładki: http://www.druganoga.com/ksiazki_ksiazecy.html

Ania Kazior | 2018-11-20
Na półkach: Dla dzieci, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 listopada 2018

Uwielbiam literaturę młodzieżową. Za każdym razem, gdy sięgam po lekturę przeznaczoną dla młodszego czytelnika, zagłębiam się we wspaniałą przygodę, wracam do własnego dzieciństwa, kiedy spędzałam długie godziny pogrążona w świecie przedstawionym przez popularnych autorów. Szczególną sympatią darzę książki podróżnicze i przygodowe, dlatego bardzo się cieszę, że od czasu do czasu mam możliwość sięgnąć po nowości z tej kategorii. Tym razem dostałam do ręki książkę „Książęcy grobowiec, czyli Olaf i Lena na tropie” Michała Wójcika, zilustrowaną przez Wojtka Ignaciuka i powiem szczerze, że nie bardzo wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Okładka wskazuje na mroczną, ponurą opowieść o zamierzchłych, rycerskich czasach, a opis redaktora na pogodną, energetyczną przygodę.
Na szczęście moje pierwsze wrażenie wywołane dość ponura okładką zostało rozwiane przez treść książki, która opowiada o przygodach jedenastolatków, Olafa i Leny, którzy razem ze swoją klasą wyjeżdżają na wycieczki – Olaf...

trvskavkova | 2018-06-15