10 minut uważności

Wydawnictwo: MT Biznes
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!   Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze? Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi? Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej?   Niestety – dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone....

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!

Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej?

Niestety – dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi.

Potrzeba rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Wieloletnie zainteresowanie praktykowaniem świadomej troski oraz zaangażowanie na rzecz dobrostanu dzieci skłoniło Goldie Hawn do założenia Hawn Foundation*, która wspiera badania naukowe służące rozwijaniu sposobów pomagania dzieciom w odnajdywaniu szczęścia i poprawianiu wyników w nauce oraz wykorzystywaniu własnego potencjału. Opracowany przez fundację program MindUP, realizowany przez nauczycieli z całego świata, służy przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania mózgu oraz tego, jak myśli i uczucia wpływają na zachowanie. Program ten daje dzieciom narzędzia społeczne i emocjonalne ułatwiające radzenie sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami, umożliwiające wyciszenie umysłu, utrzymanie skupienia oraz rozwijanie współczucia i empatii – a w ostatecznym rozrachunku osiągnięcie szczęścia.

Książka 10 minut uważności jest równie praktyczna, jak inspirująca. Stanowi odzwierciedlenie niezwykłego sukcesu programu MindUP, który:

- promuje proste techniki, takie jak świadome oddychanie, odczuwanie i myślenie,

- w łatwych krokach pokazuje rodzicom i dzieciom, jak skupiać się na wdzięczności, uprzejmości i optymizmie w celu poprawy relacji międzyludzkich,

- pokazuje, jak zwiększyć wydajność dzięki lepszej koncentracji

- oraz prowadzić zdrowe emocjonalnie, szczęśliwe życie!

O AUTORKACH

Goldie Hawn jest założycielką Hawn Foundation oraz międzynarodową działaczką na rzecz praw dzieci, a także entuzjastyczną promotorką świadomego życia. Ta nagrodzona Oscarem aktorka, producentka i reżyserka jest także spełnioną matką i szczęśliwą babcią. Jej bestsellerowa autobiografia ukazała się w 2005 roku pod tytułem A Lotus Grows in the Mud („Lotos wyrasta w błocie”).

Wendy Holden jest dziennikarką i autorką ponad 25 książek, w tym powieści The Sense of Paper, opublikowanej w 2006 roku. Była także

współautorką wspomnień Goldie Hawn, zatytułowanych A Lotus Grows in the Mud.

OPINIE

10 minut uważności to mistrzowskie połączenie wyników najnowszych badań naukowych i prostych, zrozumiałych rad z rzadkimi retrospekcjami dotyczącymi olśnień, które sprawiły, że Goldie zajęła się kwestią szczęścia wśród dzieci. To frapująca lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców pragnących wychować skupione, zrównoważone i szczęśliwe dzieci.

Dan Buettner, „New York Times”, autor bestselerów The Blue Zone i Thrive

Książka [Goldie\ może pomóc wszystkim dorosłym – rodzicom, dziadkom i nauczycielom – podwójnie wykorzystać chwile spędzane z ukochanymi dziećmi i wspaniale przeżywać czas poświęcany na kształtowanie ich umysłów w taki sposób, by mogły przez całe życie być szczęśliwe i odporne na stres.

Daniel Goleman, autor książki Inteligencja emocjonalna

Goldie wspaniale łączy osobiste refleksje i praktyczne wskazówki z przystępnym wyjaśnieniem mechanizmu funkcjonowania układów mózgu odpowiedzialnych za skupianie uwagi i emocje. Korzystając z dorobku neurologii, promuje ważną kulturową zmianę w dziedzinie rodzicielstwa i edukacji.

dr Amishi Jha, neurolog i wykładowca psychologii na Uniwersytecie Miami

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Yoka | 2018-05-08
Na półkach: Przeczytane, Wychowawcze, 2018
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Wbrew przysłowiu zawsze wybieram oksiążki sądząc po okładce i przez ostatnie dwadzieściakilka lat rozczarowałam się jedynie kilka razy.

Ta książka była do mnie ogromnym zaskoczeniem. Goldie Hawn kojarzyła mi się wyłącznie z głupawymi komediami. Odkrycie, że jest założycielką fundacji i wprowadziła autorski program do szkół było dla mnie prawdziwym szokiem.

Zaznaczyć należy, że książka jest amerykańska. To znaczy sporo w niej reklamy samej autorki jak i jej działalności. Nie brakuje też ckliwych opowiastek.
Warto jednak przebrnąć przez to wszystko, ponieważ praktyczne ćwiczenia są genialne.

Mam w domu wrażliwego pięciolatka z ogromną wyobraźnią. Wyobraźnia ta podsuwa i kolorowe i przerażające myśli. Codzienność w przedszkolu też obfituje w stresory. Szukam więc i testuję rozmaite sposoby radzenia sobie ze złością, lękiem czy smutkiem.
Tutaj znalazłam opis całego procesu drobnych kroków, które skutkują - za przeproszeniem - dobrą zmianą.

Praktykowanie podejścia poprawiającego...