LubimyCzytać

Książka przedstawia przegląd wieloletnich prac badawczych, prowadzonych na obszarze doliny Wisły i Puszczy Kampinoskiej przez pracowników Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i badaczy z innych instytucji naukowych. Tematyka tych badań dotyczy różnorodności gatunkowej biocenoz, cennych elementów mazowieckiej przyrody (międzywale Wisły, Puszcza Kampinoska, Las Bielański, starorzecza w dolinie Wisły), znaczenia zlewni Wisły jako szlaku migracyjnego roślin, owadów, ptaków i ssaków, ekologii torfowisk mszarnych obszarów wydmowych Pradoliny Wisły.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion