Interwencja humanitarna w prawie miedzynarodowym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
inne
marta

Autor przystępnie omawia genezę powstania idei interwencji humanitarnej, czyli użycia siły zbrojnej w celu położenia kresu gwałceniu praw człowieka. Wskazuje, że znaczenie tej idei w latach 90. ub. wieku było nadzwyczaj doniosłe, lecz jednocześnie dowodzi, że w prawie międzynarodowym pojawiły się niebezpieczne tendencje i wynikające stąd zagrożenia. Ilustracją prawnych rozważań autora są interwencje w byłej Jugosławii, Afganistanie i Iraku.

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!