Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 1

Wydawnictwo: Pascal
survival, kuchnia
poradniki
majorkd

To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. Niezwykły toolbook, który wyposażyliśmy w mocny rzemień umożliwiający rozpalenie ognia – najważniejszego środka w walce o przeżycie. Ogień to ciepło, światło, ochrona przed dzikimi zwierzętami, ale także możliwość przygotowania posiłku. Co zjeść w lesie? Jak przyrządzić to, co oferuje nam natura, piekąc w żarze,...

To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania.

Co zjeść w lesie? Jak przyrządzić to, co oferuje nam natura, piekąc w żarze, wykorzystując ruszt, dół ziemny lub gotując przy pomocy kamieni?

Bezcenna, sprawdzona w praktyce wiedza, która może uratować zdrowie, a nawet życie. Tylko przygotowani przetrwają!

Toolbook zawiera:

• prezentację technik gotowania w terenie (żar, dół ziemny, gotowanie kamieniami)

• przepisy kulinarne

• poradnik jak rozpalić ogień (łuk ogniowy, świder ręczny)

• opis gatunków drzew – jak i do czego je wykorzystać (rozpałka, podtrzymanie ognia, tworzenie żaru, wędzenie itd.)

• filmy instruktażowe dostępne w aplikacji Pascal AR udostępnione dzięki uprzejmości serwisu www. lesne-rzemioslo.pl

• mocny rzemień, linijkę calową i centymetrową

źródło opisu: pascal.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Koronczarka | 2018-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinaria
Przeczytana: 27 lutego 2018

Uprawiam survival wyłącznie w wyobraźni. Na co dzień niezbędna jest mi wanna i wygodne łóżko. Ale ponieważ ma ta przygoda w sobie coś pierwotnego, coś, co musiało być udziałem np. Słowian szukających swoich siedzib, uciekających przed straszliwymi Hunami czy innymi Gotami, włóczących się po Europie plemion w okresie Wielkiej Wędrówki, albo jeszcze wcześniejszych ludów takich co to właśnie przybyły tu z Afryki i jeszcze miały czarną skórę i niebieskie oczy. No więc ponieważ takich powodów, albo jeszcze wielu innych, jest bardzo wiele, by uprawiać w wyobraźni survival, to wcześniej czy później musiałam sięgnąć po taką książkę. I powiem, że jestem zadowolona, a wyobraźnia dostała pokaźną porcję papu.

ryszpak | 2018-02-17
Przeczytana: 05 kwietnia 2018