Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów

Okładka książki Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów Janusz Wesołowski
Okładka książki Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów
Janusz Wesołowski Wydawnictwo: Biały Kruk historia
historia
Biały Kruk
2017-11-02
2017-11-02
wojskowość powszechna powstanie kościuszkowskie rewolucja amerykańska

Książka bardzo ładnie wydana i rzeczowo napisana. Zabrakło mi jednak spojrzenia na Kościuszkę jako na człowieka z krwi i kości oraz osobistych refleksji autora nad opisywanymi przez niego wydarzeniami.

Zachętą do przeczytania tej niezwykle zaprezentowanej oraz wydanej w formie bibliografii ilustrowanej biografii opartej o niezwykłe fakty z życia Tadeusza Kościuszki są słowa skierowane od Metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego pt.''Wolność droższa niż życie''. Zaczerpnięte zostały one z homilii wygłoszonej w 200- rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Autorem książki pt. ''Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów '' jest Pan Janusz Wesołowski.

Książka ta składa się z VI precyzyjnie opracowanych przez autora rozdziałów.

Tadeusz Kościuszko lubił zdobywać wiedzę z zakresu matematyki, rysunku oraz ekonomiki. Ujęło mnie osobiście kilka spojrzeń na naczelnika, ale nigdy nie poddawał się nawet w momencie odrzucenia miłosnego.

Choć wielu z nas pomyślałoby, że Kościuszko nie miał czasu zajmować się miłostkami. Owszem miał na wszystko czas, ale okoliczności nie pozwoliły mu zrealizować planu. Za to późniejsze strategie stały się jego mocnym atutem w działaniu. Stanowi doskonały przykład, że kiedy nie osiągnęło nic, a plan wymagający wykonania, wiedzę, to można wspólnie pomóc. Kościuszko potrafił być prawdziwym przyjacielem, dzielił się tym co, posiadał, najcenniejsze dla niego.

123 ilustracji, które uzupełniają tekst przedstawiony w sposób barwnie i pomysłowo przez Pana Janusza Wesołowskiego, który przybliżył, zaciekawił, myślę nie jednego fascynata losów Tadeusza Kościuszki.

To jedna z biografii ilustrowanych, która została napisana o człowieku skromnym, a którego poznano na dwóch kontynentach.

Twarda oprawa, a w jej tle znajduje się portret Tadeusza Kościuszki, Wydanie I, Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków, 2017.

Polecam przeczytać każdemu tę książkę.

Fascynująca, bogato ilustrowana biografia jednego z naszych najciekawszych bohaterów narodowych. Serdecznie polecam!

• Biografia
  • Niedoczytane
  • Historia (Robocza bibliografia)

Dodaj cytat z książki Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów