Rolnik szuka żony

Wydawnictwo: Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników
elfijka

Prowadząca program "Rolnik szuka żony" Marta Manowska rusza w podróż sentymentalną i odwiedza bohaterów wszelkich trzech edycji programu. Co się u nich zmieniło" Jakie mają podejście do życia" Pytania o miłość, sens, poszukiwanie. Rozmowy rzeka z bohaterami pokazują ich zmianę, dają odpowiedzi na dużo pytań, które widzowie zadawali sobie po programie. Lecz i sięgają dalej. Jak zmieniała się...

Rozmowy rzeka z bohaterami pokazują ich zmianę, dają odpowiedzi na dużo pytań, które widzowie zadawali sobie po programie. Lecz i sięgają dalej. Jak zmieniała się wieś, kogo dotyczy kompleks rolnika. Szczerze, bez ogródek, odważnie.

Wszystko okraszone zdjęciami z dzieciństwa i dorastania na wsi. Czy Ania i Grzegorz Bardowscy się znali" Czego żałuje Stanisław Kot" Czy Adam Kraśko przekroczył kiedyś granice żenady" Jak Paweł Szakiewicz dowiedział się, iż w życiu niczego nie można być pewnym" Odpowiedzi na te i niemało innych pytań znajdą się w tej książce.

Rozmowy z bohaterami, zdjęcia i historie par, które powstały w programie "Rolnik szuka żony". Trzy edycje, historie ich bohaterów w jednej książce. O miłości, poszukiwaniu siebie, obawach i zwycięstwach.

Wrócić do bohaterów często po ponad dwóch latach to także dla autorki podróż pełna emocji i wspomnień. Rozmowy płyną i stają się jeszcze głębsze. Każdy odkrywa swoje sekrety. Także autorka. Książka, będąca podsumowaniem prawie trzech lat poszukiwań.

I trzech lat zmagań w walce o miłość. I o siebie. Niespodzianki, zaskoczenia, nowości. Tradycja, rodzina, wieś. Wszystko w jednej rozmowie. O życiu. Możemy się czegoś od nich nauczyć? Zastanowić się nad własnym życiem.

Czasem najprostsze mądrości okazują się w życiu kluczowe.

źródło opisu: http://wydawnictwodr.pl/619,ksiazka,rolnik_szuka_zony.html

źródło okładki: http://wydawnictwodr.pl/619,ksiazka,rolnik_szuka_zony.html

Alisiak | 2018-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Jestem zawiedziona tą książką. Jestem wielką fajną programu i miałam wielkie oczekiwania wobec sentymentalnej podróży Marty Manowskiej. Niestety zawiodłam się. Wywiady są za długie i nudzące. Pytania nie mają swojej kolejności, niektóre są jakby wyrwane z kontekstu. Na plus szczere odpowiedzi rolników i ich zdjęcia z prywatnego albumu. Wywiady z parami na końcu książki zdecydowanie najlepsze. Gdyby w takim stylu była napisana cała książka to byłaby dużo ciekawsza.

Beata Cz | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017, 2018

Szału nie ma. Niektóre wypowiedzi bohaterów są denerwujące, jakby wszystkie rozumy postradali. Tak naprawdę mamy tu tylko kilku prawdziwych rolników. Pozostali to pseudo rolnicy. Gdyby Pani Marta usunęła wywiady z celebrytami, a rozbudowałaby z prawdziwymi rolnikami, to byłoby co poczytać, a tak męczyłam się z tą książką.