Kompleksy pandy i niepełnosprawność żyrafki

Wydawnictwo: Novae Res
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
MuMin84

Wzruszająca lekcja przyjaźni i tolerancji Pewnego dnia w klasie pojawia się nowa uczennica – mała, niepełnosprawna żyrafa. Jest inna niż wszystkie dzieci, więc nie może liczyć na to, że będzie lubiana. Pomocną „dłoń” wyciąga do niej jedynie nieco zbyt obfita w kształtach panda, zapraszając ją do swojej ławki. Wkrótce pulchna panda i mała żyrafka na trzech nóżkach zostają przyjaciółkami. Czy...

Wzruszająca lekcja przyjaźni i tolerancji

Pewnego dnia w klasie pojawia się nowa uczennica – mała, niepełnosprawna żyrafa. Jest inna niż wszystkie dzieci, więc nie może liczyć na to, że będzie lubiana. Pomocną „dłoń” wyciąga do niej jedynie nieco zbyt obfita w kształtach panda, zapraszając ją do swojej ławki. Wkrótce pulchna panda i mała żyrafka na trzech nóżkach zostają przyjaciółkami. Czy razem uda im się pokonać własne lęki i uprzedzenia? Jak poradzą sobie ze szkolną rzeczywistością? W tej historii odnajdziecie dużo piękna i radości w relacji pomiędzy bohaterkami. Dodatkowo odkryjecie wartościowe i rozwijające propozycje warsztatu - rozmów z dzieckiem oraz dodatki ulubione przez bohaterów ksiżżki.

"– Dlaczego ja? – zapytała nadąsana, mała panda – no dlaczego… – Spojrzała z niepokojem za okno, jakby chciała uciec przez nie z klasy. W tym samym momencie przypomniała sobie, co widziała po drodze do szkoły, a była to mała żyrafa, która zamiast czterech miała jedynie trzy nóżki, a mimo to uśmiechała się, kiedy rozmawiała z mamą."

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

mamatosiaczka | 2017-11-02

Mała panda jest wyśmiewana przez koleżanki przez swoją tuszę, natomiast żyrafka, jest niepełnosprawna. W wyniku wypadku, straciła jedną nóżkę i porusza się o kuli. Panda i żyrafka szybko się zaprzyjaźniają. Siedzą razem w szkolnej ławce, są powierniczkami swoich sekretów i trosk. Łączy ich poczucie odrzucenia przez kolegów i koleżanki z klasy. Są dla siebie wsparciem, dodają otuchy. Żyrafka pomaga pandzie w nauce matematyki, jednocześnie jest pełna podziwu tego, jak jej koleżanka tańczy. Panda natomiast podziwia koleżankę za hart ducha i wytrwałość oraz jej wiedzę.
To bardzo mądra książeczka, która zwraca uwagę na to, jak ważna jest akceptacja innych. Lektura z iście ważnym przesłaniem - nie można oceniać kogoś po tym, jak wygląda. To, że ktoś jest niepełnosprawny, ma odstające uszy, jest niski, grubszy, wcale nie znaczy, że jest gorszy. Taka osoba może mieć o wiele piękniejsze wnętrze i cechy charakteru od tej, która uważa siebie za piękną i doskonałą (choć ja uważam, że nie ma...