Elevander

Książkę, którą opatrzyłem tytułem Studia Horatiana, pisałem przez kilka dziesięcioleci, a mówiąc dokładniej - od roku 1975, kiedy ogłosiłem mój pierwszy artykuł o teorii gatunków literackich w Ars poetica. W następnych dziesięcioleciach powstawały kolejne publikacje na temat poezji Horacego, wreszcie kilku ostatnich artykułów nigdy dotąd nie ogłosiłem. Było wśród moich studiów o tym poecie kilka prac w językach obcych, publikowanych zarówno w kraju, jak i za granicą; zostały one teraz przetłumaczone na język polski.

źródło opisu: Fragment wstępu

źródło okładki: własne