Przegląd Greckich Poglądów Na Bogów (Epidrome)

Tłumaczenie: Michał Wojciechowski
Wydawnictwo: Wydział Teologii UWM
Epidrome ton kata ten Helleniken theologian paradedomenon
historia
Elevander

Żyjący w czasach Nerona rzymski intelektualista L. Annaeus Cornutus cieszył się sporą sławą jako znawca filozofii i literatury oraz wykładowca. Vir alias doctissimus Cornutus, tak zachwalał go ponad trzy wieki później Makrobiusz, zaraz potem dodając: tantus vir, Graecarum etiam doctissimus litterarum. Wcześniej Kasjusz Dion odnotował go jako sławnego niegdyś z uczoności, eudokimonta tote epi paideia. Aulus Gellius opisał go słowami: non inductus neque imprudens.

źródło opisu: Fragment wstępu

źródło okładki: http://www.uwm.edu.pl/wt/badania-naukowe/nowosci-wydawnicze