Doświadczenie (syn)estetyczne. Performatywne aspekty przedstawień site-specific

Cykl: Interpretacje Dramatu (tom 74)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
teatr
Elevander

Niezwykła różnorodność interesujących mnie zjawisk artystycznych, obejmujących działania z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i in­stalacji artystycznych, prowokuje (…) do sformułowania zupełnie nowej metody ich badania. Bez wątpienia metoda ta powinna wyjść poza tradycyjny model analiz teatrologicznych, zakładających ścisły podział na scenę i widownię. Postaram się zatem przedstawić nowy sposób badań przedstawień site-specific czy – szerzej rzecz ujmując – nowy język opisu tego typu działań. Powinien on objąć wzajemne oddziaływania, jakie zachodzą między wszystkimi ich uczestnikami – przestrzenią, obiektami i strategiami artystycznymi, wprowadza­nymi do niej przez twórców, a także tymi, którzy w niej przebywa­ją.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=26193

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=26193