Wielka księga polskich świętych

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
albumy

Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski wydajemy wyjątkowy album będący świadectwem obecności Chrystusa w polskiej historii od początku istnienia naszego państwa. Wielka Księga Polskich Świętych ukazuje sylwetki, postawy życiowe i drogi wiodące ku świętości tych wielkich postaci, które mogą stanowić wspaniały wzór do naśladowania pod względem dobrego życia, właściwego postępowania, umiłowania Boga, bliźniego i Ojczyzny. Jak zapewnia autor, odnajdziemy w nich to, za czym tak bardzo tęsknimy, są oni bowiem jak oświecające naszą drogę latarnie, jak drogowe znaki naszej wiary i partiotyzmu. Album, przygotowany na wzór średniowiecznych ksiąg, oprócz bogactwa informacji, ma piękną oprawę graficzną.

„Czytajmy o polskich świętych, czcijmy ich, prośmy o pomoc w naszych codziennych problemach i starajmy się choć w niewielkim stopniu podążać wytyczonymi przez nich drogami. Ja sam czynię tak od dawna – «pociągnięty jakąś niezwykłą miłością» – i zaręczam Wam, że naprawdę warto".

Henryk Bejda

źródło opisu: http://rafael.pl