Zgłosuj na książki roku 2017

Pomidorowa (Strefa komiksu #2)

Seria: Strefa komiksu
Wydawnictwo: Wydawnictwo Roberta Zaręby
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiksy
Wkp

Komiks drukowany był w odcinkach w „Magazynie Fantastycznym” i zdobył tam rzesze fanów stając się dla wielu komiksem kultowym. Autorem rysunków do komiksu jest Nikodem Cabała, jeden z najzdolniejszych i najbardziej aktywnych rysowników polskich młodego pokolenia, autor między innymi “Duszpasterzy”, “Mroku” i serii “Biocosmosis”. Scenariusz napisał Łukasz “Boruf” Borowiecki. Obecna edycja,...

Obecna edycja, oprócz znanych z MF epizodów, została wzbogacona o premierowy odcinek oraz epilog. Ponadto tradycyjnie już do komiku został dołączony obszerny, bogato ilustrowany wywiad z Łukaszem “Borufem” Borowieckim”, a także kilkanaście plansz jego najnowszego komiku, pt.: “Tod Robot”.

Kilku współpracujących z “MF” artystów wykonało plansze z Todem. Do projektu przyłączyli się Zygmunt Similak, Nikodem Cabała, Paweł Gierczak, Jacek Brodnicki oraz Artur Chochowski.

źródło opisu: http://alejakomiksu.com/komiks/5611/Strefa-Komiksu-02-Pomidorowa/

źródło okładki: http://alejakomiksu.com/komiks/5611/Strefa-Komiksu-02-Pomidorowa/

Wkp | 2017-07-08
Przeczytana: 09 lipca 2017

GARNEK POMIDOROWEJ Z FLAKAMI

Komiks Borowieckiego i Cabały jest jak garnek mocno przyprawionej pomidorowej. Dużo krwistej czerwieni, jakieś mięsne ochłapy, coś, co przypomina makaron (chociaż pewnie są to żyły, albo robaki, jeśli dodatek kojarzy się z ryżem) i dodatki, które pieką na wejściu i wyjściu. A wszystko mocno podlane flakami, które może i wydają się tam nie pasować, ale dodają od siebie ciekawego posmaku. Zgaga i niestrawność gwarantowane? Tak, ale to to naprawdę smakowita zabawa dla dojrzałego czytelnika chcącego czegoś naprawdę mocnego.

Główny bohater mieszka wraz z rodzicami przy ulicy Pomidorowej, a to do czegoś zobowiązuje. Tradycyjna polska zupa regularnie gości tutaj na stole, dlatego chłopak pewnego dnia nie wytrzymuje, siekierą rozlicza się z matką i ojcem i tak zaczyna się jego nowego życie. Sprzedaje organy swoich zmarłych krewnych, morduje kolejne osoby, w końcu wybiera się wypocząć na plaży, ale tam akurat dochodzi do inwazji wrogich wojsk, więc...

Na półkach