Harry Potter and the Philosopher's Stone – Hufflepuff Edition

Cykl: Harry Potter (tom 1) | Seria: Bloomsbury''s Harry Potter: 20th Anniversary Editions
Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing
2 519
harry potter,
angielski
Katia

Hardback format Exclusive Hufflepuff House Edition to celebrate the 20th anniversary of the first publication of Harry Potter and the Philosopher's Stone – a highly collectable must-have for all Harry Potter fans! Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw … Twenty years ago these magical words and many more flowed from a young writer’s pen, an orphan called Harry Potter was freed from...

Hardback format

Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw … Twenty years ago these magical words and many more flowed from a young writer’s pen, an orphan called Harry Potter was freed from the cupboard under the stairs – and a global phenomenon started. Harry Potter and the Philosopher’s Stone has been read and loved by every new generation since. To mark the 20th anniversary of first publication, Bloomsbury is publishing four House Editions of J.K. Rowling’s modern classic. These stunning editions will each feature the individual house crest on the jacket and sprayed edges in the house colours. Exciting new extra content will include fact files, profiles of favourite characters and line illustrations exclusive to that house. Available for a limited period only, these highly collectable editions will be a must-have for all Harry Potter fans in 2017.

źródło opisu: http://www.harrypotter.bloomsbury.com/uk/harry-pot...(?)

źródło okładki: Internet

icytrusek00 | 2019-07-14

Klasyk którego nie trzeba przedstawiać. Coś, za co absolutnie kocham pierwszą część słynnej serii Pani Rowling to przedstawienie postaci, nadanie im charakteru i pokazane beztroski i dziecięcego zapału który pałał od młodych uczniów Hogwartu. Pierwsza część nie jest tylko ,,głupią opowiastką o czarach" ale pokazuje wiele wartości takich jak przyjaźń, rodzina, akceptacja i stawianie czoła strachu. Jest to klasyk którego warto przeczytać nie dla samej fantastyki lecz dla spojrzenia na pewne kwestie w inny sposób.
Cała zagadka która pcha akcję dalej jest bardzo przyjemna, nie posiada głupich niepotrzebnych zwrotów akcji, bohaterowie zachowują się adekwatnie do swojego wieku. Całość dzięki niesamowitemu światu który stworzyła autorka w połączeniu z świetnie napisanymi postaciami i ciekawą fabułą tworzą pozycje obowiązkową dla młodszych i starszych. Polecam

ABCDE | 2019-07-11

Lekko, miło i przyjemnie. Dobrze powrócić do tego świata po 20 latach ;)

natalka | 2019-07-07

Kocham Harrego Pottera i wszystkim polecam.

Emma | 2019-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2019

,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny" podobał mi się,lecz chwilowo(2 książki z HP przeczytane) wolę ,,Harry Potter i Czara Ognia".Według mnie działo się tam o wiele więcej niż w pierwszej części.Więc pierwsza część Harry'ego Potter'a opowiada o tym,jak Harry dowiedział się,że jest czarodziejem i trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i gdzie poznaję dwójkę przyjaciół.

Zaczytana_Panna | 2019-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Harry Potter. Seria o tym młodym czarodzieju towarzyszyła mi w moim dzieciństwie. Pamiętam, jak nie mogłam się doczekać kolejnej części, żeby przekonać się, co też jeszcze spotka jego samego oraz jego przyjaciół. Każda część zachwycała mnie jeszcze bardziej. Jakiś czas temu zobaczyłam informacje, że maobmaze organizuje Book Tour z pierwszą częścią, czyli „Kamieniem Filozoficznym”. Nie mogłam się oprzeć i również sama się do niego zgłosiłam. Z niecierpliwością oczekiwałam przesyłki, a kiedy w końcu do mnie dotarła od razu rozpoczęłam lekturę. I jeszcze bardziej zatonęłam w przygodach młodzieńca z błyskawicą na czole.
Pierwsza część to jakby wstęp do świata magii i czarowania, bowiem Harry wspólnie z czytelnikiem poznaje dopiero zasady, które nim rządzą i dowiaduje się szczegółów o sobie samym. Jak niemowlę zostaje pon podrzucony pod drzwi swego wujostwa, Dursleyów. Ci nie darzą go zbytnio sympatią, ale chłopiec stara się tym nie przejmować. Wokół niego zaczynają się dziać dziwne...

anitreading | 2019-06-24
Przeczytana: grudzień 2018

Uwielbiam ! Rowling jest tym typem pisarza, którego książki wciągają od pierwszej strony. Żałuję, że nie przeczytałam Harrego jako dziecko - z pewnością zachęciłoby mnie to do częstszego sięgania po książki.
Historię Pottera powinien przeczytać każdy , niezależnie od wieku. Ta przesycona magią historia jest również opowieścią o dojrzewaniu z pozoru zwykłego chłopca, w którego życiu zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy.
Kiedy już znajdziesz się w jego świecie, nie chcesz z niego wychodzić. Kiedy książka się kończy - z niecierpliwością sięgasz po kolejną część.
Dlatego ostrzegam - na jednej się nie skończy ! :)

gut_kluska | 2019-06-23

Pierwsza część bestseller'a "Harry Potter". Świetna autorka po przejściach J.K.Rowling napisała szereg książek lecz seria o młodym czarodzieju przyniosła jej sławę i rozgłos.
Harry dowie się o swojej przeszłości; rodzicach, dzieciństwie i nie tylko. Pełna emocji, przygód i niespodziewanych zwrotów akcji.

WiTdonWiTo | 2019-06-19
Przeczytana: styczeń 2018

Długo się nie mogłem przemóc aby przeczytać serię o Harrym Potterze. Ale gdy już przeczytałem to jestem pod ogromnym wrażeniem jak misternie przygotowana jest akcja tej książki. Jak autorka miała wszystko przygotowane i obmyślone od początku do końca. Od pierwszego tomu do ostatniego. To jest wprost genialne. Dopóki nie przeczytałem Harrego Pottera to wciąż miałem żal jak to w Polsce nasz Wiedźmin nawet nie doczekał się porządnej ekranizacji a za granicą potrafili tak zadbać o filmową adaptację Harrego. Jednak po przeczytaniu Książek spod pióra J.K. Rowling muszę przyznać, że twórczość A. Sapkowskiego i jego sztandarowy Wieźmin to kila kategorii niższy poziom. W ogóle mam wrażenie, że A. Sapkowski po napisaniu genialnych opowiadań o Wieźminie (tom 1) w odróżnieniu do J.K. Rowling pisał na siłę próbując coś stworzyć bo było zapotrzebowanie a nie było pomysłu. Natomiast J.K. Rowling wszystko miała wymyślone, przemyślane i poukładane od początku do końca w perfekcyjny sposób. No i...

Maciejko | 2019-06-18

MEGA KSIĄŻKA
DLA
FANÓW
HARREGO POTTERA

Grzegorz | 2019-06-12

Świetna, wciąga od samego początku