Tymek i Mistrz tom 3 - wydanie zbiorcze

Cykl: Tymek i Mistrz (Kultura Gniewu) (tom 3) | Seria: Krótkie Gatki
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
humor, fantastyka
komiksy

Trzeci i ostatni tom zbiorczego wydania humorystycznej serii fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego”, czy „Hej, Jędrek!”. Znajdą się w nim odcinki publikowane po raz pierwszy, te, które powstały już po zamknięciu „Komiksowa” – przeznaczonego dla młodych czytelników dodatku do „Gazety Wyborczej”. To tam komiks „Tymek i Mistrz” ukazywał się przez lata i zyskał...

To tam komiks „Tymek i Mistrz” ukazywał się przez lata i zyskał sobie status serii kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były też w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, znaleźć je można również w… szkolnych podręcznikach do języka polskiego!

Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoło duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

źródło opisu: Kultura Gniewu, 2017

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

Wkp | 2017-06-30

FIN TiM

Kiedy jakiś czas temu padły zapowiedzi, że Kultura Gniewu wznowi Tymka i Mistrza, byłem zachwycony. W końcu od dawna uwielbiam dzieła duetu Skarżyński/Leśniak (i to nie tylko komiksy), a jako nastolatek to właśnie dla tej serii kupowałem Gazetę Wyborczą (a dokładniej jej piątkowy dodatek Komiksowo). W końcu, choć przeznaczony dla młodszych odbiorców, TiM to kawał znakomitej, humorystycznej opowieści obrazkowej. Opowieści, która właśnie doczekała się wielkiego finału, a ten, jak można się było spodziewać, nie zawodzi.

Co znalazło się na stronach trzeciego tomu Tymka i Mistrza? Oczywiście jeszcze więcej tego wszystkiego, co pokochali czytelnicy. Jest więc humor, jest akcja, są przygody i dużo, dużo dobrej zabawy. Psuj i Popsuj znów chcą namieszać w życiu naszych bohaterów, król także przeżywa kolejne kłopoty i tradycyjnie nie zabrakło całych zastępów najniezwyklejszych stworzeń. Jakby tego było mało – Mistrz spotka samego siebie, razem z Tymkiem trafi na Księżyc, obaj...

ilo99 | 2018-07-03
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 03 lipca 2018

Jak zwykle Tymek i Mistrz nie zawodzą. Ich pomysły na rozwiązanie problemów są proste, lecz pełne wdzięku. Przy tym z reguły mają bardzo wiele wspólnego z wieloznacznością wyrazów. Lektura raczej dla młodego czytelnika, choć ten starszy też uśmiechnie się co najmniej kilka razy. A o cóż innego, jak nie o żart chodzi w dobrym komiksie?! Powiecie, że o kreskę. Jest równie niezmienna jak sposób narracji. Oka nie drażni, ale trudno o niej powiedzieć, iż jest wycyzelowana i powala swą urodą. Książkę polecam czytelniczej uwadze.

Krzysztof Lewandowski | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Ostatni tom "Tymka i Mistrza" niczym nie zaskakuje, ani nie wywołuje poczucia zawodu. Koncepcja na przygody dwójki sympatycznych bohaterów wyklarowała się już na samym początku - twórcy tylko ją kontynuowali, racząc czytelników następnymi niezwykłymi odcinkami, humorem, burzeniem czwartej ściany i wykorzystywaniem znanych motywów. Dla młodszych komiks ma również wartość informacyjną - powiększa wiedzę i pobudza ciekawość, żeby jeszcze bardziej ją uzupełnić (mamy tu np. wzmiankę o funkcjonowaniu wszechświata, czyli o jego rozszerzaniu się).

Natomiast liczyłem na jakieś zamknięcie. Jasne, to zbiór epizodów, który wcześniej ukazywał się w gazecie, krążący wokół różnych kwestii, nawiązujący delikatnie do poprzednich zdarzeń, ale niemający głównego wątku. Niemniej, skoro to ostatni tom, spodziewałem się, że zostanie to zaakcentowane na końcowych stronach. W każdym razie "Tymka i Mistrza" kupić warto, czy to dla siebie, czy z myślą o młodszym rodzeństwie lub dziecku.

marcel | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019