Stalin. Rys historyczny bolszewizmu

Tłumaczenie: Artur Foryt
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Staline. Aperçu historique du bolchevisme
Elevander

Książka ta została napisana w latach 1930-1935 na zlecenie amerykańskiego wydawcy. Przygotowywana była w bardzo trudnych warunkach. Rozdział po rozdziale trzeba było wysyłać do Nowego Jorku i dawać je do tłumaczenia, w miarę jak powstawały, a zatem rezygnować z ich przejrzenia i przede wszystkim z możliwości obejrzenia całości pracy. Wiele rozdziałów było tworzonych w trakcie opisywanych...

po rozdziale trzeba było wysyłać do Nowego Jorku i dawać je do tłumaczenia,
w miarę jak powstawały, a zatem rezygnować z ich przejrzenia i przede wszystkim
opisywanych wydarzeń, bez najmniejszego odstępu czasowego. Biblioteki francuskie nie były wówczas w niczym pomocne przy opracowywaniu niniejszego tematu, zatem musiałem liczyć wyłącznie na siebie. Właściwa dokumentacja niemalże
nie istniała, a trud związany z jej poszukiwaniem wymagał więcej czasu niż odpowiednia jej redakcja. Nie miałem też możliwości sprawdzenia wersji angielskiej
w celu dokonania niezbędnych poprawek.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=33751

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=33751