Pierwsza polska prezydencja w Unii Europejskiej

Cykl: Societas (tom 44)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Monografia prezentuje wyniki prowadzonych przez autora badań nad działalnością pierwszej w historii Unii Europejskiej polskiej prezydencji w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2011 r. Bardzo często ten moment nazywany jest egzaminem dojrzałości nowo przyjętego państwa z członkostwa w Unii. Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej jest niezwykle interesującym obiektem analiz badawczych również dlatego, że żadna inna funkcja w Unii Europejskiej nie stwarza danemu państwu członkowskiemu porównywalnych możliwości wywierania efektywnego wpływu na poszczególne polityki unijne i równocześnie nie nakłada tak dużej odpowiedzialności za podejmowane w imieniu Unii decyzje.

Celem badawczym monografii jest nie tylko dokonanie bilansu polskiej prezydencji, ale także rekonstrukcja procesów decyzyjnych w Unii Europejskiej w okresie pełnienia tej funkcji przez polski rząd.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=121733

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=121733