Teoria sztuki Zbigniewa Dłubaka

Wydawnictwo: Fundacja Archeologia Fotografii
sztuka, teoria sztuki
sztuka
rozanka

Publikacja jest pierwszą ukazującą się od końca lat 70-tych antologią tekstów Zbigniewa Dłubaka, fotografa, malarza, teoretyka sztuki, jednej z czołowych postaci polskiego środowiska fotograficznego i artystycznego po 1945 roku. Niniejsza publikacja prezentuje wybór tekstów i zapisków Dłubaka z lat 1948–2002. Na antologię składają się eseje publikowane w krajowej prasie, wystąpienia z konferencji, wykłady, referaty, a także konspekty i notatki poddane transkrypcji, dodatkowo zamieszczono kilka rękopisów w formie fototypii.

źródło opisu: http://faf.org.pl/pl/node/6152

Piotr | 2017-05-27