Kodeks cywilny Komentarz Tom 2 Własność i inne prawa rzeczowe

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
youstyna

Jacek Gudowski, redaktor naukowy publikacji, jest sędzią Sądu Najwyższego, znanym prawnikiem cywilistą, autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i postępowania cywilnego. Stanisław Rudnicki był znanym prawnikiem cywilistą, sędzią Sądu Najwyższego. Grzegorz Rudnicki jest adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym, inwestycji infrastrukturalnych, partnerstwa...

Stanisław Rudnicki był znanym prawnikiem cywilistą, sędzią Sądu Najwyższego.
Grzegorz Rudnicki jest adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym, inwestycji infrastrukturalnych, partnerstwa publiczno-prywatnego.
Jolanta Rudnicka jest sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wcześniej jako sędzia sądu powszechnego orzekała w sprawach cywilnych, a następnie jako adwokat prowadziła praktykę głównie z zakresu prawa cywilnego oraz prawa administracyjnego.
Komentarz do Kodeksu cywilnego składa się z czterech tomów, odpowiadających systematyce Kodeksu cywilnego. W tomie II Własność i inne prawa rzeczowe szczegółowo omówiono przepisy zamieszczone w księdze drugiej Kodeksu cywilnego (art. 126 352) normujące prawo własności i inne formy korzystania z rzeczy. Obecne wydanie zostało uzupełnione i uaktualnione.
Publikacja kontynuuje bogate tradycje komentarza wydawanego od 1995 r. o ugruntowanej pozycji na rynku i cieszącego się ogromnym powodzeniem u Czytelników. Stanowi wzorzec klasycznego komentarza, który w sposób harmonijny łączy głęboką wiedzę prawniczą z doświadczeniami praktyki. Koncentruje się na rzeczowych wskazówkach praktycznych, podbudowanych dogmatycznie i wspieranych przykładami czerpanymi z judykatury Sądu Najwyższego i niekiedy innych sądów. Zawiera obszerne wykazy piśmiennictwa i skorowidze alfabetyczno-rzeczowe.
Komentarz jest skierowany do wszystkich prawników; sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników pa-tentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz innych organów państwowych i samorządowych, a także do aplikantów.

źródło opisu: https://www.ibuk.pl/fiszka/160133/kodeks-cywilny-k...(?)

źródło okładki: https://www.ibuk.pl/fiszka/160133/kodeks-cywilny-k...»