Ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko

Wydawnictwo: CeDeWu
youstyna

Komentarz skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców oraz pracowników administracji publicznej. Zawiera szczegółową analizę zagadnień prawnych związanych z: - dostępem do informacji o środowisku, - strategiczną oceną oddziaływania na środowisko, - oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, - obowiązków środowiskowych realizowanych w trakcie procesu...

- dostępem do informacji o środowisku,
- strategiczną oceną oddziaływania na środowisko,
- oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko,
- obowiązków środowiskowych realizowanych w trakcie procesu inwestycyjnego.

Przedmiotowe zagadnienia są przedstawiane w sposób przejrzysty, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wystąpienia problemów praktycznych w tym zakresie.

W komentarzu wykorzystano większość dostępnych orzeczeń sądowych dotyczących przedmiotowych kwestii oraz niepublikowane dotąd tezy decyzji wydawanych przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

źródło opisu: CeDeWu

źródło okładki: CeDeWu