Przygody Lottie Lipton. Sekrety kamienia

Dwukropek
2017-04-05
2017-04-05

#polkaAntosia

Dziewięcioletnia Lottie Lipton wraz z wujem Bertem Westem mieszka na terenie British Museum.
W drugim tomie przygód trwają poszukiwania Trójzęba Neptuna. Wiadomość umieszczona na kamieniu z Rosetty ma pomóc w jego poszukiwaniach. Tym razem nie będzie to samotna akcja, ponieważ przedmiotu tego poszukuje również pewien złodziejaszek. Kto dotrze do niego pierwszy?

Kolejna bardzo ciekawa książka, która wzbudziła ciekawość mojego Syna. Z ciekawostkami, krótkim słowniczkiem oraz zaszyfrowaną wiadomością od Lottie. Ny jesteśmy na tak i czekamy na dalsze losy tej rezolutnej dziewczynki.

#polkaAntosia

Historia nie ma dobrej reputacji. Przypisuje się jej nużenie oraz smęcenie datami i nazwiskami. Jednak jakby tak się nad nią ulitować i spojrzeć łaskawszym okiem, to okazuje się, że ma wiele do zaoferowania i blisko jej do fascynującej detektywistycznej przygody. Bo historia pełna jest nierozwikłanych zagadek, idealnych dla małych i dużych detektywów.

A jeśli wydaje się Wam, że połączenie historycznych artefaktów i fascynującej detektywistycznej przygody nie idą ze sobą w parze, to koniecznie musicie sięgnąć po książki o Lottie Lipton. Już ona Wam pokaże jak pasjonujące może być buszowanie po muzeum i poszukiwanie rozwiązania zagadek podszytych historią.

Rezolutna, odważna i spostrzegawcza Lottie od śmierci swoich rodziców mieszka w British Museum wraz z wujem Bertem, znamienitym egiptologiem. Muzeum zna jak własną kieszeń, lecz wciąż ją odkrywa w nim coś nowego, a jednocześnie ratuje siebie i wuja z opresji i przed złośliwością podłego dyrektora.

„Sekretny kamień” to z kolei historia pościgu za złodziejem, który włamał się do muzeum i pozostawił ślady wskazujące na miejsce przebywania mitycznego Trójzębu Neptuna. Bohaterowie zabierają tym razem czytelników na ulice Londynu i do wnętrza Big Bena.

Obie części charakteryzuje dynamika akcji, którą podsyca ciągły wyścig z czasem i dążenie do zrealizowania misji nim złowrogi dyrektor wyrzuci bohaterów z muzeum, liczne i bardzo zróżnicowane zagadki, w których rozwiązanie włączany jest czytelnik, solidna dawka świetnie wplecionej w fabułę wiedzy historycznej i sympatyczni bohaterowie.

Ciekawa historia to nie wszystko, co oferuje Den Metcalf – na zakończenie dorzuca nie tylko słowniczek pojęć, ale również zagadki do rozwiązania, np. zaszyfrowany list od Lottie, labirynt oraz kilka ciekawostek.

Niewielki format, krótkie rozdziały, trochę ilustracji, duża czcionka – idealna do samodzielnego czytania.

A jeśli wydaje się...

super boharka na tropie przygód