Piękna i Bestia

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Beauty and the Beast
Piękna i Bestia
Eliot

Kiedy ojciec Belli trafił do niewoli, córka w zamian za jego uwolnienie obiecała zostać na zawsze u boku Bestii. O dziwo, życie w zaczarowanym zamku nie okazało się aż tak straszne, jak to sobie wyobrażała. Z czasem dziewczyna zaprzyjaźniła się z potworem i doceniła jego zalety. Aby zaklęcie utraciło moc, Bestia miała nauczyć się kochać oraz sama zostać obdarzona miłością. Tylko czy zdąży, nim opadnie ostatni płatek róży?

źródło opisu: https://merlin.pl/piekna-i-bestia-kocham-ten-film-...(?)

źródło okładki: http://www.matras.pl/piekna-i-bestia-kocham-ten-film,p,264358

Northman | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Klasyka ;)

Bajka, którą zna każdy - wznowiona (przy okazji premiery pełnometrażowego filmu) w pięknej, bogato ilustrowanej oprawie. Pokazałem ostatnio tę książeczkę Dobrej Przyjaciółce- oboje mieliśmy te same odczucia: aż miło jest mieć w rękach coś takiego :) ... Kiedy byliśmy dziećmi (a więc ładny kawałek czasu temu) na rynku były ładne książeczki dla dzieci, ale aż takie ładne - nie. Dobrze, że są teraz :)

Co do treści - klasyka, którą chyba zna każdy. Piękna, Bestia, miłość, uczucie, które - aby zły czar prysł - powinno zakwitnąć, nim opadnie ostatni płatek róży... No cóż :) ... mamy raz jeszcze okazję wrócić do czasów dzieciństwa... ale to chyba miła retrospekcja, nieprawdaż? ;)

Polecam! I serdecznie dziękuję (razem z córeczką) Wydawnictwu Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Kociaki21 | 2017-12-10