Droga pokory. Poznaj siebie. Spotkaj Boga

Spiritualität von unten
Bóg, Kościół, benedyktyni
religia
Anna

Dwaj mistrzowie duchowości benedyktyńskiej zapraszają do wyruszenia w drogę pokory, do zobaczenia i zaakceptowania własnych ograniczeń oraz słabości. Paradoksalnie to one, a nie próby samodzielnego osiągnięcia doskonałości, są najkrótszą ścieżką do spotkania Boga. W tym niewielkim przewodniku autorzy harmonijnie łączą doświadczenie starożytnych mnichów z odkryciami współczesnej psychologii.

Bóg przemawia do nas nie tylko poprzez Biblię i Kościół, lecz przede wszystkim przez nas samych, nasze myśli i uczucia, nasze ciało, nasze marzenia, nasze rzekome słabości. Droga do Boga wiedzie przez bezdroża i manowce, niepowodzenia i rozczarowania sobą. To nie moje cnoty otwierają mnie na Boga, lecz moje słabości, moja niemoc, a nawet moje grzechy.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,74851,Droga-pokory.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,74851,Droga-pokory.htm

renka | 2017-10-19
Na półkach: 2017
Przeczytana: 19 października 2017

Średnia książka. Spodziewałam się czegoś więcej, ale na pewno nie zaszkodzi przeczytać. Autorzy skupiają się głównie na duchowości: odgórnej i oddolnej. Ta ostatnia jest wg nich drogą do pokory.

fianiebieska | 2017-08-21
Na półkach: Religia