Rozmówki polsko-łotewskie

Tłumaczenie: Tadeusz Zubiński
Wydawnictwo: Kram
Łotwa, Łotysze, język łotewski
ArtZ72

\"Rozmówki\" adresowane są nie tylko do polskich turystów i przedsiębiorców wyjeżdżających za granicę, lecz także do wszystkich osób uczących się języka łotewskiego, gdyż opracowano w nich słownictwo potrzebne w różnych fazach nauki. Wypowiedziom w języku łotewskim towarzyszy zapis fonetyczny. \"Rozmówki\" obejmują zwroty potoczne oraz pytania i odpowiedzi ułatwiające komunikację w zakresie podstawowym w różnych sytuacjach, np.: w podróży, na przejściu granicznym, w hotelu, w sklepie, w restauracji, na poczcie, na policji, u lekarza itp. Opis różnych zdarzeń, z jakimi może spotkać się turysta za granicą, poprzedzony został wstępem poświęconym łotewskiej wymowie i transkrypcji. Żywa kolorystyka książki i jej przejrzysty układ z pewnością pomogą w przyswojeniu wszystkich potrzebnych terminów i zwrotów.

źródło opisu: http://wydawnictwo-kram.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-kram.pl