8320031389
zdrowie, medycyna

W książce omówiono rolę snu w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu oraz zaburzenia oddychania w czasie snu. Jednym z najczęściej występujących zaburzeń oddychania jest obturacyjny bezdech senny (OBS), który dotyczy znacznej liczby mężczyzn w średnim wieku i może być przyczyną przedwczesnego zgonu. W książce zawarto informacje na temat rozpoznawania i leczenia tej choroby, opisano także inne, rzadziej występujące zaburzenia oddychania w czasie snu, np. centralny bezdech senny. Ponadto omówiono odmienności zaburzenia oddychania w czasie snu u dzieci oraz u osób starszych. Odbiorcy: lekarze interniści, pneumonolodzy, laryngolodzy, neurolodzy