Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Polityka gospodarcza okresu transformacji
Krzysztof1993

Pozycja dotycząca zmian instytucjonalno-strukturalnych oraz ich następstwach w państwach przechodzących transformację ekonomiczną na przykładzie Polski, Czechosłowacji, Węgier, Chile, Meksyku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

Krzysztof1993 | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Przewertowałem internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu wartościowych artykułów i publikacji o polskiej transformacji gospodarczej sprzed niemal trzydziestu lat. I jest to jak dotąd najbardziej wartościowa książka, z jaką miałem okazję się zapoznać. Większość najważniejszych aspektów, poza prywatyzacją, zostało solidnie przeanalizowanych i podpartych ogromną dawką danych statystycznych, często bardzo szczegółowych. Tego właśnie oczekiwałem! Co wartościowe, autorami artykułów dotyczących polskich przemian są ekonomiści, którzy albo brali bezpośredni udział w wdrażaniu pakietu reform (vide: Marek Dąbrowski), albo byli blisko związani z ludźmi wdrażającymi program. Nie trzeba obawiać się braku obiektywizmu, jasno wskazane są występujące niedociągnięcia lub brak konsekwencji. Wydaje się, że na trochę gorszym poziomie (znaczy mniej dopracowane) są artykuły związane z innymi państwami poddającymi się reformom. Bardzo ciekawa publikacja, cieszę się, iż mogłem ją nabyć.

PS. Udostępniona...

marcel_ss | 2018-02-14