Pod szczęśliwą gwiazdą

Seria: Epoka Elżbietańska
Wydawnictwo: Harlequin
The black sheep's bride

Martin Chancellor długo się wahał nim stanął przed obliczem umierającego ojca. Odżyły niszczące emocje- złość, a nawet nienawiść do człowieka, który jednocześnie hołubił swojego młodszego syna Johna, a poniżał starszego. Martin dopracował się ludzkiego szacunku i bogactwa, z prostego marynarza stał się znaną osobistością. Niczego od ojca nie chce, to wyrachowany starzec go potrzebuje teraz ,gdy John nagle zmarł, a on sam stoi w obliczu śmierci. Martin powinien przejąć rodzinny majątek, inaczej wszystko przepadnie na rzecz Korony. Jest jeszcze sprawa ugody przedmałżeńskiej Johna...

Orlica | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Bardzo przyjemne czytadło, w sam raz na deszczowe popołudnie :) Idealne dla kogoś, kto lubi historyczne romanse i dworskie intrygi - właściwie dla takich osób cała seria "Epoka Elżbietańska" wydaje się idealna. Nie jest to może ambitna lektura, ale czyta się naprawdę przyjemnie, autorka ukazuje kilka ciekawostek z tamtych czasów, o których nie miałam pojęcia, choć nie wiem, ile jest w nich prawdy historycznej ;) Na pewno fabuła osadzona jest na tle historycznych wydarzeń, jak powstanie hrabiego Essexa w 1601 r, pojawia się też osoba Szekspira. Podoba mi się klimat tego typu powieści, ten średniowieczny romans :)

jeux | 2011-09-04
Przeczytana: 12 września 2011

Poślednie czytadło dla osób cierpiących na nudę. Mamy tu do czynienia z epoką elżbietańską i bohaterami żywcem wyrwanymi z głupkowatego, współczesnego serialu. Nie polecam miłośnikom historii, których będzie mierzić kompletnie zakłamana obyczajowość i bezczelne wykorzystanie postaci historycznych, chociażby Szekspira.
Daję dwie gwiazdki tylko dlatego, bo była tania.

domoniki | 2013-08-28
Przeczytana: 27 lipca 2013

Cudowne romansidło. Czyta się jednym tchem. Bardzo dobrze nastraja - optymistycznie.

Katarzyna | 2016-05-16
mateusz | 2016-04-27