Uprowadzona

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
The adventurer's wife

Anne Marie w niczym nie zawiniła. To z powodu swojego ojca, lorda Angusa Frasera, poplecznika Marii Stuart, musiała przebywać jako zakładniczka w zamku w Drodney. Pewnego dnia w zamku zjawia się krewny jej opiekunów, Christopher Hamilton, który pod pozorem złożenia towarzyskiej wizyty ma obserwować Anne Marie. Istnieją bowiem uzasadnione podejrzenia, że lord Fraser, który dąży do pozbawienia władzy Elżbiety I, posłuży się córką.I rzeczywiście, nadchodzi dzień, gdy Anne Marie niespodziewanie znika. Christopher natychmiast rusza jej śladem...

Małgorzata | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Książka, którą szybko się czyta, chociaż momentami się rozciąga. Historia miłosna opisana na tle wydarzeń politycznych, które zaszły w Anglii podczas panowania Elżbiety I, zawłaszcza wydarzeń związanych ze śmiercią Marii Stuart. Anne Maria i Christopher to osoby o wybuchowych charakterach, zakochani w sobie, ale nie potrafiący od razu się porozumieć, więc spotyka ich wiele przygód i wydarzeń, związanych nawet z czarną magią.

paula_95 | 2011-12-06
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam kilka kartek i jak na razie książka jest nawet fajna.

'Uprowadzona' opowiada o dwóch głupich jak na swój wiek ludziach. Stają się małżeństwem i nie umieją mówić o swoich uczuciach, próbują zgrywać twardzieli. Dziecinne zachowanie.... Z czasem zaczynają wynikać z tego problemy. Wydaję mi się, że książka miała być fajnym kryminałem, do którego jak zwykle wpleciono wątek miłosny. Jednak kolejność się zmieniła i książka stała się romansem z wątkiem kryminalnym. A szkoda, bo zapowiadała się fajnie.

yankee | 2012-02-09

Książka ciekawa, momentami zabawna jednak na tym koniec, mimo to myślę, że żeńskiej części czytelników może się spodobać :)

biebronka | 2012-03-07

achy i ochy, jakich nie lubię. Monotonna i służąca głównie jako pomoc w szybkim zasypianiu.

mateusz | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016